Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atliktas šalies gyventojų nuomonės tyrimas dėl LR pilietybės išsaugojimo

Sukurta 2018.08.10 / Atnaujinta 2018.08.10 08:52
  Atliktas šalies gyventojų nuomonės tyrimas dėl LR pilietybės išsaugojimo

  Užsienio reikalų ministerijos užsakymu liepos 17-24 dienomis įmonė „Spinter Research” atliko reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo įgijus kitos transatlantinius kriterijus atitinkančios šalies pilietybę. Gyventojų klausta ir apie jų  nusiteikimą dalyvauti referendume, jei jis būtų surengtas 2019 metais.

  Tyrimo rezultatai rodo, kad dauguma (71 proc.) tyrimo dalyvių pritaria nuostatai, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija būtų keičiama referendumu ir joje būtų nustatyta, kad pagal kilmę Lietuvos Respublikos pilietis, įgijęs euroatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios kitos šalies pilietybę, neprarastų Lietuvos pilietybės - tam visiškai pritaria 33 proc. ir linkę pritarti 38 proc. apklaustųjų. Priešingą nuomonę išreiškė 12 proc. gyventojų: 5 proc. nepritaria visiškai, 7 proc. yra linkę nepritarti.

  Daugiau nei pusė (57 proc.) respondentų nurodė ketinantys dalyvauti referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, jei jis būtų surengtas 2019 metais kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais.

  „Nors apklausos rezultatai rodo stiprų ir principinį visuomenės nusiteikimą palaikyti šį Konstitucijos pakeitimą, visgi tokio prognozuojamo balsavimo rezultato dar nepakaktų Konstitucijai pakeisti. Todėl tam, kad būtų įgyvendintas šis platų visuomenės palaikymą turintis, daugumos politinių partijų programose ir Vyriausybės programoje įrašytas siekis, ypač svarbu užtikrinti tolesnį ir dar aktyvesnį tiek pilietinės visuomenės, tiek ir valstybės institucijų įsitraukimą  bei deramų žmogiškųjų ir finansinių resursų sutelkimą“,  - sakė ministras L. Linkevičius.

  Anot ministro, integracijos į ES ir NATO patirtis leidžia teigti, kad tokio lygmens darbams jėgas turi sutelkti visos politinės partijos, valstybės institucijos, visuomeniniai judėjimai ir kiekvienas neabejingas Lietuvos pilietis.