Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis

Sukurta 2018.05.09 / Atnaujinta 2018.05.09 14:42
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis
   Dublino miesto širdyje – Baltijos šalių festivalis

   Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis, gegužės 7 dieną Dubline jau trečius metus iš eilės surengė Baltijos šalių muzikos, šokių ir amatų festivalį „Baltic Day“.

   Festivalyje įrengtame Lietuvos, Latvijos ir Estijos stende buvo pristatytos turizmo galimybės Baltijos šalyse, šventėje veikusioje tradicinių amatų ir maisto mugėje svečiai turėjo galimybę susipažinti ir įsigyti rankų darbo gaminių iš gintaro, paragauti tradicinių Baltijos šalių patiekalų.

   Gausiai lankomoje Dublino miesto centro dalyje festivalio svečius tradiciniu lietuvių liaudies šokiu „Kepurinė“ pasitiko Portlaoise lietuvių bendruomenės šokių kolektyvas „Raskila“. Džiazo atlikėja Raimonda Masiulytė, kuriai akomponavo talentingi džiazo gitaros ir smuiko meistrai Eamonn Moran ir Sarah May Rodgers, šventės dalyviams pristatė lietuvių liaudies dainas ir kartu su Dundalko „Kovo 11-osios“ lituanistinės mokyklos mokiniais, Tullamore lietuvių bendruomenės merginų šokių kolektyvu „Leliuma“ bei Portlaoise lietuvių bendruomenės folklorinių šokių grupe „Raskila“ sukūrė nepakartojamą šimtmetį švenčiančios Lietuvos pristatymą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Viceministro susitikimas.jpg

   Kovo 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pasveikino Airijos būsto, planavimo ir savivaldos valstybės ministrą Johną Paulą Phelaną Šv. Patriko dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »
   Viceministras Albinas Zananavičius susitinka su Airijos URM valstybės ministre ES reikalams Helen McEntee 1.jpg

   Vasario 28 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Vilniuje besilankančia Airijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos reikalams Helen McEntee.

   Dvišaliai santykiai »
   2018-11-27_N. Germanas su Airijos lietuviais .jpg

   Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Airijos užsienio reikalų ir prekybos departamento valstybės ministras Ciaranas Cannonas aptarė diasporos politikos klausimus ir pasidalino gerąja praktiką šiuo klausimu.

   Dvišaliai santykiai »
   20181126_172610.jpg

   Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20181113_115721_resized_20181113_125102680.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ir Airijos užsienio reikalų ministerijų Politikos direktoriai Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas lankėsi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovais, Laikinai okupuotų teritorijų ir viduje perkeltų asmenų reikalų ministro pavaduotoju, Kijeve dirbančiais Lietuvos ir Airijos ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

   Daugiašaliai santykiai »
   Prie aminklo prieš iškykstant prie Patriko.jpg

   Rugsėjo 28-30 dienomis jau 12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mėjo grafystės Balinroubo mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 metais paminėti.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata