Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą

Sukurta 2020.11.12 / Atnaujinta 2020.11.12 17:51
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą

   Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio nuotoliniame vaizdo renginyje, skirtame paminėti Jungtinių Tautų (JT) Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato veiklos dešimtmetį.

   „2010-aisiais metais Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę, kurios svarba per pastarąjį dešimtmetį dar labiau išaugo – iššūkių šioms laisvėms tik daugėja“, – sakė Linas Linkevičius.

   Ministras atkreipė dėmesį į didėjančias taikių susirinkimų ribojimo ir baudžiamojo persekiojimo už juos tendencijas pasaulyje, įskaitant Lietuvos kaimynystėje esančioje Baltarusijoje ir Rusijoje. Anot ministro globali pandemija, skaitmeninių technologijų naudojimo įsigalėjimas prideda ir papildomų iššūkių, užtikrinant pagrindines teises ir laisves. Ministras pabrėžė Lietuvos ryžtą ir toliau aktyviai prisidėti prie pagalbos žmonėms, siekiantiems taikiais būdais kovoti už savo teises ir demokratiją savo valstybėse.

   Renginyje taip pat dalyvavo Čekijos užsienio reikalų ministras Tomáš Petříček, Europos Sąjungos Specialusis atstovas žmogaus teisėms Eamon Gilmore, JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja Nada Al-Nashif, JT specialusis pranešėjas Clément Nyaletsossi Voule, pilietinės visuomenės atstovai. Vaizdo įrašu į dalyvius kreipėsi Airijos užsienio reikalų ministras Simon Coveney bei Tarptautinės darbo organizacijos vadovo pavaduotoja Martha Newton.

   Renginį mandato dešimtmečiui paminėti organizavo JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuras, Lietuvos ir Čekijos užsienio reikalų ministerijos bei Europos Sąjungos delegacija Ženevoje. Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika, yra Ženevoje veikiančios JT Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria 2010 metais įsteigtas JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatas, rengėjų grupėje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ID_UA.png

   Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė tris tūkstančius eurų Jungtinių Tautų vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biurui, Jungtinių Tautų Darbo grupės dėl priverstinių ir nesavanoriškų dingimų veiklai remti.

   Daugiašaliai santykiai »
   2.jpg

   Gruodžio 4 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Ženevoje (Šveicarija) vyko interaktyvus dialogas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Nuotolinėje sesijoje pasisakęs laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius paragino tarptautinę bendruomenę ir toliau visapusiškai dalyvauti sprendžiant rimtus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusioje.

   JT Saugumo Taryba »
   DSC_5581.jpg

   Gruodžio 3-4 dienomis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos specialiosios sesijos dėl atsako į COVID-19 bendruosiuose debatuose. Pasisakymuose pagrindinis dėmesys buvo skirtas aptarti iššūkius, su kuriais susiduria valstybės pandemijos metu, ir kartu ieškoti sprendimų, kaip pasaulis turėtų atsigauti po pandemijos, dėmesį skiriant darnumo ir tvarumo principams.

   Daugiašaliai santykiai »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   IMG_8428.jpg

   Spalio 22 dieną Ženevos Tautų rūmuose atidaryta meno kūrinių, dalyvavusių Jungtinių Tautų biuro Ženevoje surengto meno konkurso „Ateitis, kurios norime“, paroda. Jos metu savo darbą pristatė konkurso nugalėtoja žinoma Lietuvos menininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, kurią dalyvavimui konkurse nominavo Lietuvos nuolatinė atstovybė Ženevoje.

   Kultūros renginiai »