Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Latvijos lietuviai diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.22 15:59
  Latvijos lietuviai diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje surengta diskusija „Prezidento rinkimai ir referendumas: politiniai iššūkiai ir poveikis”.

  Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis pasidalino informacija apie tai, kaip vyksta rinkimų kampanijų organizavimas Lietuvoje ir užsienyje bei pristatė įžvalgas apie tai, kokiais būdais kandidatai stengiasi laimėti rinkėjų palankumą. Taip pat buvo apžvelgti pagrindinių pretendentų tapti kandidatais į Respublikos Prezidentus viešieji įvaizdžiai, atkreiptas dėmesys į Prezidento institucijos vaidmenį politinėje sistemoje. Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė pristatė vykdomus tyrimus ir pakvietė kritiškai vertinti rinkimų agitacijoje išsakomas nuomones ir vertinimus siekiant išvengti sąmoningai klaidingos informacijos poveikio.

  Daugiausia diskusijų kilo dėl dvigubos pilietybės referendumo. Dalyviai išsakė argumentus už ir prieš bei asmeninius pastebėjimus apie abiejų galimų referendumo baigties rezultatų poveikį. Latvijos lietuviai atkreipė dėmesį į Latvijos patirtį leidžiant dvigubą pilietybę. Diskusijos dalyviai sutarė, kad užsienyje labai trūksta kokybiškų diskusijų ir informacijos apie referendumą, o kai kurių dalyvių nuomone, apie Lietuvoje vykstančius rinkimus reikėtų skelbti ir tradicinėse užsienio žiniasklaidos priemonėse.

  Susirinkusieji buvo paraginti būti aktyviais ir registruotis dalyvauti Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Registracija jau vyksta Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje internete www.rinkejopuslapis.lt, o netrukus bus galima registruotis ir ambasadose telefonu bei pateikiant prašymą raštu. Išankstinis balsavimas ambasadoje Latvijoje vyks gegužės 9-12 dienomis ir gegužės 23-24 dienomis. Rinkėjai prašomi sekti informaciją ambasados interneto svetainėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2a.jpg

  Birželio 12 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadoriais bei BATUN (angl. Baltic Appeal to the United Nations) atstovais pasirašė memorandumą dėl BATUN archyvo perdavimo Latvijos Nacionaliniam archyvui.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Latvija2.jpeg

  Birželio 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi ir  ministerijų atstovais dalyvavo neformaliose konsultacijose Mazmežuotnėje (Latvija).

  Dvišaliai santykiai »

  Birželio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus aukšto lygio susitikime Latvijos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT) pabaigai pažymėti Jūrmaloje, Latvijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  89744_763ab1667a6beeef1b562434706ca8ee.jpg

  Visą savaitgalį Latvijos sostinėje Rygoje vyko Lietuvos ambasados Latvijoje globojamos „Lietuvių dienos Rygoje“. Renginys apjungė tarptautinį Latvijos lietuvių bendruomenės šokių ir dainų festivalį „Mano tėviškės spalvos“ ir mugę.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  190521_KBER_PHT001.jpg

  Gegužės 21 dieną Hamburge vyko tradicinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu buvo aptarti saugumo, Europos Sąjungos (ES) ateities ir jos santykių su Rytų kaimynėmis aktualijos, regioninio bendradarbiavimo problemos.

  Daugiašaliai santykiai »
  89744_85ebc4d55d4ae1f04fc97d76e2a43daa.jpg

  Gegužės 24-26 dienomis Rygos centriniame turguje vyks Lietuvos amatininkų, tautodailininkų ir kulinarinio paveldo meistrų mugė. Jos lankytojus linksmins Latvijos lietuvių bendruomenės šokių ir dainų ansambliai bei kolektyvai iš Lietuvos. Gegužės 25 dieną žiūrovų laukia festivalis „Mano tėviškės spalvos“.   

  Naujienlaiškio prenumerata