Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva JT Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje kėlė žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotose teritorijose

Sukurta 2017.03.24 / Atnaujinta 2017.03.24 15:50
  Lietuva JT Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje kėlė žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotose teritorijose

  Šiandien Ženevoje baigėsi 34-oji Žmogaus teisių tarybos sesija, trukusi keturias savaites. Vasario 28 d. vykusiuose aukšto lygio debatuose dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo kalboje atkreipė Tarybos dėmesį į dramatiškai blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų regionuose, įskaitant Rusijos okupuotose kaimyninių šalių Ukrainos ir Gruzijos teritorijose, ir ragino neatidėliojant spręsti žurnalistų saugumo problemas.

  34-osios sesijos metu Lietuva taip pat pasisakė interaktyviuose dialoguose dėl neįgaliųjų asmenų teisių; vaikų teisių apsaugos ginkluotuose konfliktuose; žmogaus teisių padėties Moldovos Respublikoje ir Ukrainoje, akcentuojant Rusijos atsakomybę už žmogaus teisių pažeidimus okupuotame Kryme ir Donbaso regione. L. Linkevičius kartu su Ukrainos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Pavlo Klimkinu ir Edgaru Rinkevičiumi vasario 28 dieną taip pat dalyvavo šių trijų šalių Žmogaus teisių tarybos paraštėse organizuotame renginyje, skirtame Krymo totorių žmogaus teisių padėčiai Rusijos okupuotame Krymo pusiasalyje aptarti.

  Kovo 16 dieną Žmogaus teisių taryba konsensusu patvirtino Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo rezultatus: Lietuva prisiėmė vykdyti 153 (iš 172 pateiktųjų) kitų JT valstybių narių ir nevyriausybinių organizacijų rekomendacijas dėl žmogaus teisių padėties šalyje tolesnio tobulinimo. Tvirtinant antrojo ciklo rezultatus ir įsipareigojimus trečiajam ciklui valstybės narės sveikino Lietuvos Seimo priimtas įstatymo pataisas, draudžiančias visas smurto formas vaikų atžvilgiu, bei įsipareigojimą ratifikuoti Stambulo konvenciją. Visuotinė periodinė peržiūra yra JT Generalinės asamblėjos 2006 metais įsteigtas mechanizmas, taikomas visoms be išimties JT valstybėms narėms, pagal kurį kas penkerius metus vertinama žmogaus teisių padėtis kiekvienoje šalyje ir kitos šalys bei pilietinė visuomenė gali teikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo.

  34-osios sesijos metu Lietuva kaip kosponsorė parėmė dvidešimt vieną Žmogaus teisių tarybos rezoliuciją ir 11 bendrų pareiškimų. Tarp jų svarbiausios yra rezoliucijos dėl žmogaus teisių gynėjų, religijos ir tikėjimo laisvės, demokratijos ir įstatymo viršenybės, teisės į privatumą, vaikų teisių, dėl specialiojo pranešėjo nuomonės ir saviraiškos laisvės klausimais mandato pratęsimo, dėl žmogaus teisių situacijos Gruzijoje, Mianmare, Irane, Šiaurės Korėjoje, Pietų Sudane ir Sirijoje.

  Žmogaus teisių taryba yra Jungtinių Tautų žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Pagrindinė jos funkcija yra skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Kasmet pirmąją Žmogaus teisių tarybos pavasario sesijos savaitę vyksta aukšto lygio segmentas, kuriame Jungtinių Tautų valstybių narių aukščiausi politiniai lyderiai ir vyriausybių nariai turi galimybę pristatyti žmogaus teisių politikos gaires bei aptarti žmogaus teisių pažeidimus. Lietuva yra pradėjusi kandidatavimo kampaniją tapti Žmogaus teisių tarybos nare 2022–2024 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas liepos 26 dieną paskelbė savo baigiamąsias išvadas ir rekomendacijas dėl Lietuvos ketvirtojo periodinio pranešimo pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą, kurį Lietuvos užsienio reikalų viceministro Nerio Germano vadovaujama vyriausybinė delegacija pristatė liepos 10–11 dienomis Ženevoje vykusioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto 123-iojoje sesijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  0712JTZT2.jpg

  Liepos 10-11 dienomis Ženevoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas 123-oje sesijoje svarstė Lietuvos ketvirtąjį periodinį pranešimą pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-9502.JPG

  Liepos 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir viceministras Darius Skusevičius Vilniuje su Ukrainos žmogaus teisių komisare Liudmila Denisova aptarė Rusijoje neteisėtai kalinamų Ukrainos piliečių žmogaus teisių pažeidimus ir galimybes aktyviau kelti šį klausimą tarptautinėse organizacijose.

  Dvišaliai santykiai »

  Profesorius Dainius Pūras, Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą,  birželio 5 dieną išrinktas JT Žmogaus teisių tarybos Specialiųjų procedūrų koordinavimo komiteto pirmininku.  Šiose pareigose jis koordinuos apie 80 nepriklausomų JT ekspertų, įgyvendinančių organizacijos mandatus žmogaus teisių srityje, veiklą.

  Daugiašaliai santykiai »
  Rosemary A.di Carlo.JPG

  2018 gegužės 17-18 dieną, vizito į Niujorką metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Resemary A. Di Carlo ir Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus pavaduotoju taikos palaikymo klausimams Jean-Pierre Lacroix. Susitikimų metu ministras pristatė Lietuvos prioritetus Jungtinėse Tautose ir aptarė tolimesnį Lietuvos įsitraukimą į Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijas. 

  Daugiašaliai santykiai »
  Group Photo.jpg

  Balandžio 11–13 dienomis Kopenhagoje vyko aukšto lygio Europos Tarybos konferencija skirta Europos žmogaus teisių konvencijos sistemos tęstinei reformai.  Jos metu buvo priimta „Kopenhagos deklaracija“, kuria siekiama įvertinti dabartinės Europos Žmogaus Teisių Teismo reformos procesą, pasiūlyti naujas konvencijos sistemos stiprinimo priemones ir gaires tolesnei Teismo reformai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata