Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

Sukurta 2019.09.25 / Atnaujinta 2019.09.25 14:14
  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

  Rugsėjo 24 dieną Prancūzijos Alpių papėdėje įsikūrusiame Grenoblio mieste buvo atidaryta fotografijų paroda „Optimizmo architektūra, Kauno fenomenas 1918–1940“, skirta pasaulinio pripažinimo sulaukusiai tarpukario Lietuvos sostinės architektūrai pristatyti.

  Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kuris pasidžiaugė, kad dar 1997 metais tarp Kauno ir Grenoblio užsimezgę bendradarbiavimo ir draugystės ryšiai yra puikus ir sektinas pavyzdys, kaip galima savivaldos lygmeniu stiprinti Lietuvos- Prancūzijos ryšius.

  N. Aleksiejūnas pabrėžė, jog Kaunas 2022-aisiais metais taps Europos kultūros sostine, o tai atvers dar didesnes bendradarbiavimo galimybes su Grenobliu. Kartu Ambasadorius palinkėjo sėkmės Grenobliui, siekiant 2022 metais tapti Europos žaliąja sostine.

  Ambasadoriaus teigimu, Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimas yra svarbus ne tik kultūros ar švietimo srityse, bet ir kuriant ateities technologijas. Kartu su iš Kauno atvykusia delegacija, vadovaujama Kauno vicemero Manto Jurgučio, ambasadorius apsilankė šiame mieste įsikūrusiame aukštųjų technologijų ir mokslo centre MINATEC, kuris yra vienas lyderiaujančių mokslo tyrimų centrų ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Susitikimuose su minėto centro atstovais aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir tyrimų centrais perspektyvos, mokslininkų apsikeitimo galimybės ir potencialūs bendri projektai.

  Ambasadorius taip pat susitiko su Grenoblyje ir jo regione gyvenančiais lietuviais, su kuriais kalbėjosi apie lietuvybės skatinimo projektus ir kitais metais planuojamus renginius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2d9e547b-31cb-453a-a25d-007fcb1e1b57.JPG

  Gruodžio 20 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė pusryčius-diskusiją su Prancūzijos prezidento patarėju Europos klausimais Clémentu Beaune‘u, kuriame taip pat dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriai Prancūzijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Photo 3.JPG

  Gruodžio 15 dieną tradicinio kalėdinio Prancūzijos lietuvių bendruomenės susitikimo metu Paryžiaus Šv. Augustino bažnyčioje surengta iškilių bendruomenės veikėjų – Ričardo Bačkio ir Perkūno Liutkaus – pagerbimo ceremonija.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  IMG_3333.jpg

  Gruodžio 14 dieną Savojoje, Prancūzijoje, prasidėjo kino festivalis „Les Arcs“, kuriame dėmesys krypsta į partnerių ketvertą – Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Reikšmingoje profesionalų ir kino mylėtojų susitikimo vietoje investuotojams bei sprendimų priėmėjams pristatomi stipriausi Europos kino projektai, filmai ir talentai. Kartu su partnerėmis į dėmesio centrą patekusi Lietuvos kino industrija atstovaujama atrankas su savo projektais įveikusių lietuvių.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  20191212 Lithuanian Embassy Honorary Consul Meeting Paris 850_8818 Photo Ludo Segers .JPG

  Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė susitikimą su Lietuvos garbės konsulais Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  49202650858_448df9341a_o.jpg

  Gruodžio 10 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas įteikė skiriamuosius raštus Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui.

  Dvišaliai santykiai »
  111.JPG

  Gruodžio 7 dieną istoriniame Paryžiaus istoriniame Marais kvartale, garsiojoje „Espace Commines“ ekspozicijų erdvėje buvo atidaryta Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių 100-mečiui paminėti skirta šiuolaikinių Lietuvos menininkų paroda.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata