Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Azerbaidžano konsultacijose – dėmesys dvišalių ryšių plėtrai bei gilesniam ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimui

Sukurta 2018.09.06 / Atnaujinta 2018.09.06 15:35
  Lietuvos ir Azerbaidžano konsultacijose – dėmesys dvišalių ryšių plėtrai bei gilesniam ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimui

  Rugsėjo 6 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijų konsultacijos, vadovaujamos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus ir Azerbaidžano užsienio reikalų viceministro Khalafo Khalafovo.

  Delegacijų susitikime aptartos dvišalių ryšių plėtros galimybės, Azerbaidžano santykių su Europos Sąjunga gilinimo perspektyvos, diskutuota apie situaciją Pietų Kaukaze ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

  „Sveikiname Azerbaidžaną baigus derybas su ES dėl partnerystės prioritetų. Tikimės, kad netrukus bus sėkmingai užbaigtos derybos dėl naujo ES ir Azerbaidžano susitarimo, tapsiančiu veiksminga priemone ES ir Azerbaidžano santykių gilinimui“, – konsultacijų metu teigė D. Skusevičius.

  ES ir Azerbaidžanas šiuo metu derasi dėl naujo susitarimo, pakeisiančio ankstesnį nuo 1999 metų ES ir Azerbaidžano santykius reglamentavusį Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą.

  Viceministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, pabrėžė sėkmingą tarpvyriausybinės komisijos veiklą. Sutarta paspartinti pasirengimą šeštajam komisijos posėdžiui, kuris artimiausiu metu numatomas Azerbaidžane.

  Pasidžiaugta nemažu Lietuvos institucijų įdirbiu Azerbaidžane įgyvendinant „Dvynių“ projektus. Savarankiškai arba kartu su kitų ES šalių partneriais Lietuva sėkmingai dalijasi patirtimi su Azerbaidžanu valstybės tarnybos reformos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitose srityse. Iš viso šioje šalyje pradėti arba jau įgyvendinti 8 projektai pagal ES „Dvynių“ programą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Azerbaidzanas6.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Azerbaidžano užsienio reikalų ministrą Elmarą Mammadyarovą ir visus Azerbaidžano žmones su Respublikos diena. Gegužės 28-ąją pažymimos Azerbaidžano Demokratinės Respublikos paskelbimo 101-osios metinės.

  Dvišaliai santykiai »
  2019-02-12_AZ ambasadorius (002).jpg

  Vasario 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje pradedantį Azerbaidžano ambasadorių Tamerlaną Garayevą.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_2115.JPG

  Vasario 7 dieną Lietuvos ir Azerbaidžano ambasados Maskvos Centrinių kino namų didžiojoje salėje susirinkusiai publikai pristatė šiuo metu Maskvoje kuriančio lietuvių teatro režisieriaus Rimo Tumino kūrybą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Viceminister D. Skusevičius meeting with the ambassador of Azerbaijan (2 of 7).jpg

  Sausio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su naujuoju Azerbaidžano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Tamerlanu Garayevu.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata