Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius: Nyderlandai svariai prisidėjo prie sklandaus NATO pajėgų įsikūrimo Lietuvoje

Sukurta 2018.08.10 / Atnaujinta 2018.08.10 11:33
   Ministras L. Linkevičius: Nyderlandai svariai prisidėjo prie sklandaus NATO pajėgų įsikūrimo Lietuvoje
   Ministras L. Linkevičius: Nyderlandai svariai prisidėjo prie sklandaus NATO pajėgų įsikūrimo Lietuvoje

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 10 dieną priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Nyderlandų ambasadorių Gijsbertą Hendriką Christiaaną Van der Lingeną. Susitikime ministras pasidžiaugė vis intensyvėjančiais Lietuvos ir Nyderlandų santykiais, glaudžiu bendradarbiavimu ir artimais aukščiausio lygio politiniais kontaktais, kuriuos vainikavo šių metų birželio 13-15 dienomis įvykęs Nyderlandų karališkosios šeimos vizitas Lietuvoje.

   Išvykstančiam ambasadoriui ministras padėkojo už solidarumą ir indėlį atremiant saugumo iššūkius šioje Aljanso dalyje: „Nyderlandų ambasada svariai prisidėjo prie sklandaus NATO Priešakinių pajėgų įsikūrimo Lietuvoje, karių ir vietos bendruomenių ryšių užmezgimo bei dvišalio saugumo politikos dialogo skatinimo. Jūs išvykstate, tačiau jūsų kariai Nyderlandų valdžios sprendimu lieka dar bent keleriems metams“, – teigė L. Linkevičius pažymėdamas, kad Nyderlandų oro pajėgos yra patikima ir nuolatinė Baltijos oro policijos misijos dalyvė.

   Susitikimo metu ministras taip pat padėkojo už asmenines ambasadoriaus pastangas skatinant bendradarbiavimą bei verslo ryšius energetikos srityje. Ambasados iniciatyva organizuojamas Lietuvos ir Nyderlandų suskystintų gamtinių dujų (SGD) forumas – naudinga platforma dalinantis įžvalgomis ir keičiantis patirtimi, o taip pat siekiant skatinti bendradarbiavimą ir kituose energetikos sektoriuose. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Birželio 6 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose atidaryta garsaus Lietuvos ir išeivijos menininko Vlado Žiliaus (1939-2012 m.) fotografijų paroda „Amsterdam 80“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, per kovo 18 dieną Nyderlandų Utrechto mieste įvykusį ginkluotą išpuolį Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

   Ministerijos naujienos »
   04.jpg

   Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk bažnyčioje, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2670.jpg

   Lapkričio 5 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Nyderlanduose, bendradarbiaudamos su Leideno universitetu ir Hagos strateginių studijų centru surengė viešą diskusiją "Europinis saugumas: ar svarbi geografinė padėtis?"

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   20180919URM1397.JPG

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 19 dieną priėmė naująją Nyderlandų ambasadorę Lietuvoje Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Nyderlandų dvišaliai santykiai, pasidžiaugta sėkminga partneryste gynybos srityje, kalbėta apie Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimo energetikos srityje tolesnes galimybes.

   Dvišaliai santykiai »
   20180910URM1343.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 10 dieną susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvai Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas energetikos ir saugumo srityse.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata