Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras pasveikino Makedoniją Nepriklausomybės dienos proga

Sukurta 2018.09.08 / Atnaujinta 2018.09.08 08:54
  Ministras pasveikino Makedoniją Nepriklausomybės dienos proga

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 8 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Makedonijos užsienio reikalų ministrą Nikolą Dimitrovą ir palinkėjo Makedonijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

  Sveikinimo laiške Lietuvos diplomatijos vadovas pasveikino Makedonijos  susitarimą  su Graikija dėl šalies pavadinimo ir išreiškė įsitikinimą, kad rugsėjo 30 dienos referendumo rezultatai leis šaliai toliau sėkmingai judėti euroatlantinės integracijos keliu. „Pastaraisiais metais Makedonija padarė ženklią pažangą. Lietuva tvirtai remia Makedonijos integraciją į ES ir NATO ir yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi prisidedant prie sėkmingo reformų įgyvendinimo Makedonijoje“, – teigė ministras.

  Makedonijos Respublika nepriklausomybę paskelbė 1991 metų rugsėjo 8 dieną. Lietuvos ir Makedonijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1995 metų liepos 11 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

  Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  sutartis1.jpg

  Sausio 28-29 dienomis Makedonijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikimuose su aukščiausiais Makedonijos valdžios pareigūnais aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Vakarų Balkanų regione, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Makedonijos sostinėje Skopjėje.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata