Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes

Sukurta 2019.03.26 / Atnaujinta 2019.03.26 13:38
   Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes
   Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes
   Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes

   Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė Pėčo universitete atidarė fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“, kurioje pasakojama apie Lietuvos dainų švenčių tradicijas.

   Įžanginėje kalboje ambasadorė ir fakulteto dekanas prof. Tamašas Lakneris pabrėžė Baltijos tautų – ypač Lietuvos – tradicijas emocijas reikšti kolektyviniu muzikavimu.

   „Į iššūkius, o kartais ir realią smurto grėsmę, mes atsakydavome vieningu dainavimu. Ir tai veikė“, – teigė ambasadorė paminėdama, kad daina buvo ir yra stipri pasipriešinimo jėga. Ji kvietė susipažinti su ekspozicija, o taip pat pasiimti lankstinukų ir knygų  apie Lietuvos kultūrą bei galimybes studijuoti Lietuvoje.

   Lietuviška paroda Pėčo universitete – tai pirmasis Lietuvos renginys tradiciniame Pėčo „Tarptautiniame pavasario festivalyje“, įtrauktas į Europos savaitės renginių programą. Fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“ parengė Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   92017_716a536fc26d2a1e9cea5b6281f4c094.jpg

   Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasados Vengrijoje diplomatų sutuoktinės dalyvavo tradicinėje Kalėdinėje labdaros mugėje.

   Atstovybių naujienos »
   91540_45a2b9d8279da5feef3c8c3ed5c830df.jpg

   Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus pagerbė per 1956 metų Vengrijos revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Spalio 23 dienos išvakarėse ambasadorius kartu su ambasados darbuotojais ir lietuvių Vengrijoje atstovais padėjo vainikus bei uždegė atminimo žvakeles prie lietuviškų koplytstulpių Budapešto Naujosiose bei Kerepešio kapinėse.

   Atstovybių naujienos »
   2019-10-04 by MTI.jpg

   Spalio 4 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus įteikė Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos pasirašytus skiriamuosius raštus Vengrijos prezidentui Janošui Aderiui.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_6165.jpg

   Rugpjūčio 26 dieną Šiauliuose, Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, ministras Linas Linkevičius susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó, kuris atvyko į Lietuvą aplankyti Vengrijos karių, vykdančių NATO oro policijos misiją. Ministrai aptarė regioninio saugumo klausimus, Europos Sąjungos darbotvarkę, padėtį Ukrainoje, santykius su Rusija, dvišalius ir kitus klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Rytoj, rugpjūčio 27 dieną, į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose dvišaliui susitikimui atvyksta užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Vengrijos užsienio reikalų ministras Péteris Szijjártó  bei juos lydinčios delegacijos.

   Dvišaliai santykiai »
   Ministras susitiko su Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu.jpg

   Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu (Gábor Diczházi), kuris kovo 4 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartas saugumas regione ir dvišalis bendradarbiavimas.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata