Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rusnėje pažymėtos 150-ios M. Gandžio gimimo metinės

Sukurta 2019.10.12 / Atnaujinta 2019.10.14 10:08
   Rusnėje pažymėtos 150-ios M. Gandžio gimimo metinės
   Rusnėje pažymėtos 150-ios M. Gandžio gimimo metinės
   Rusnėje pažymėtos 150-ios M. Gandžio gimimo metinės

   Spalio 12 dieną Rusnėje apsilankė Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša ir Indijos Respublikos ambasadorius Lietuvai Tsewangas Namgyalis. Kartu su Šilutės meru Vytautu Laurinaičiu ir Rusnės seniūne Dalia Drobniene svečiai apsilankė prie paminklo Mahatmai Gandžiui ir jo rusniškiui draugui Hermanui Kalenbachui. Jie išreiškė pagarbą Indijos nacijos tėvu vadinamam M. Gandžiui ir jo neprievartinės kovos keliui, kurio svarbiu pasekėju Pietų Afrikoje tapo ir Rusnėje gimęs H. Kalenbachas.

   L. Talat-Kelpša sveikinimo kalboje pabrėžė, kad universalios M. Gandžio idėjos sujungė Lietuvą ir Indiją stipriais saitais, o jo draugystė su rusniškiu H. Kalenbachu tapo nauju tiltu tarp šiandienos Lietuvos ir Indijos. Indijos ambasadorius pasidžiaugė, kad M. Gandžio idėjos Lietuvai svarbios ir aktualios iki šiol.

   Šventėje dalyvavę Rusnės bendruomenės nariai ir svečiai turėjo galimybę pasiklausyti M. Gandžio mėgiamų dainų, kurias atliko Indijos Sanskriti Dev universiteto studentai, pagal mainų programą šiuo metu studijuojantys Lietuvoje.

   Paminklas M. Gandžiui ir H. Kalenbachui atidengtas Rusnėje 2015 metais ir nuo tada tapo svarbiu Lietuvos ir Indijos kultūrinių ryšių simboliu ir centru, kasmet pritraukiančiu į Rusnę daug renginių ir lankytojų. Šių metų Lietuvos Savivaldybių asociacijos apdovanojimų ceremonijoje už aktyvų viešosios diplomatijos puoselėjimą Šilutės savivaldybė apdovanota Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimu “Auksinė Krivūlė”.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »