Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą

Sukurta 2018.05.23 / Atnaujinta 2018.05.23 13:41
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą

   Gegužės 22 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministerija, viešoji įstaiga „AfriKo“ ir Krašto apsaugos ministerija surengė viešą diskusiją „Tarptautinės misijos ir operacijos: ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“, kurios metu Lietuvos bei užsienio šalių akademikai, diplomatai ir saugumo ekspertai aptarė tarptautinių misijų bei operacijų svarbą Lietuvos užsienio politikai.

   Dalyviai teigė, kad pirminis Lietuvos karių uždavinys Afrikos šalyse yra remti vietines institucijas ir gyventojus kuriant taiką, o ne tai padaryti už juos. Tarptautinės misijos ir operacijos yra „geriausia mokykla“ kariui tobulinti praktinius įgūdžius ne karo metu. Įgyta patirtis pritaikoma kuriant šiuolaikišką XXI a. kariuomenę, kuri geba veikti nenuspėjamoje ir greitai besikeičiančioje aplinkoje.

   Lietuva, siųsdama savo karius į tolimus regionus Afrikoje, didina savo tarptautinį žinomumą ir solidariai prisideda sprendžiant pasaulio taikos ir saugumo iššūkius, taip tapdama pilnaverte tarptautinės bendruomenės nare. Tarptautiniai partneriai Europos Sąjungoje ir NATO matydami Lietuvos karių indėlį atidžiau klauso Lietuvos balso apie saugumo iššūkius Baltijos jūros regione ir Rytų Europoje, todėl galima sakyti, kad „remdami taiką ir saugumą Afrikoje mes giname Lietuvą“. Galiausiai taiką Afrikoje sustiprintų ne tik Lietuvos įsitraukimas tarptautinėse misijose ir operacijose, bet ir švietimo projektai, tamprūs pilietinės visuomenės bei verslo ryšiai tarp Lietuvos ir Afrikos žemyno valstybių.

   Afrikoje vykstančiose tarptautinėse operacijose ir Europos Sąjungos mokymo misijose Lietuvos kariai dalyvauja nuo 2011 metų. Šiame žemyne Lietuva prisideda prie Jungtinių tautų operacijos Malio Respublikoje „MINUSMA“, Europos Sąjungos mokymo misijų Malyje ir Centrinėje Afrikos Respublikoje, Europos Sąjungos kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijos „ATALANTA" bei Europos Sąjungos karinės operacijos Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „EUNAVFOR MED Operation Sophia“.

   Diskusija „Tarptautinės misijos ir operacijos: ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“ yra kasmet vykstančio festivalio „Afrikos dienos“ dalis.
    

   Vygaudo Juozaičio nuotraukos

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Ukrainos, Sirijos, Venesuelos, Afrikos Kyšulio klausimai.

   Europos Sąjunga »
   1218 Es-Afrikos forumas.jpg

   Gruodžio 17-18 dienomis užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius vadovaujama Lietuvos delegacija dalyvavo Vienoje vykstančiame aukšto lygio ES-Afrikos forume. Forumą, skirtą bendradarbiavimui  inovacijų ir skaitmeninimo srityse skatinti, surengė Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija.

   Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

   Gruodžio 17-18 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vienoje dalyvaus aukšto lygio ES-Afrikos forume, kurį rengia pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai baigianti Austrija.

   Daugiašaliai santykiai »
   0925CAR.jpg

   Rugsėjo 25 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Centrinės Afrikos Respublikos (CAR) užsienio reikalų ministras Charles-Armel Doubane Niujorke vykstančios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 60 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai teikti. 20 tūkstančių eurų bus skirta humanitarinei pagalbai Sirijoje per Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurą, po 15 tūkstančių – Maliui ir Somaliui per Pasaulio maisto programą ir 10 tūkstančių eurų – Gvatemalos Vyriausybei humanitarinei pagalbai nukentėjusiems nuo ugnikalnio išsiveržimo teikti.

   Ministerijos naujienos »
   tomas_razmus-9410.JPG

   Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Naujienlaiškio prenumerata