Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pabrėžia komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą

Sukurta 2019.10.14 / Atnaujinta 2019.10.14 13:24
  UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pabrėžia komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą

  Spalio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė kreipėsi į šios organizacijos Vykdomosios tarybos narius, pabrėždama komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą.

  Skaitydama nacionalinį pareiškimą, ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva skiria savo energiją, žinias ir patirtį, taip pat savo finansinio įnašo dalį, kad būtų įgyvendintos organizacijos pastangos šioje srityje.

  „Esame įsitikinę, kad komunikacijos ir informacijos vaidmuo pasaulyje didėja, ir UNESCO yra Jungtinių Tautų agentūra, turinti išskirtinius ir aiškius įgaliojimus šiais klausimais“, – kalbėjo Lietuvos nuolatinė atstovė.

  Ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva remia šiuo metu vykstančią strateginę UNESCO pertvarką, kuria siekiama veiksmingesnės organizacijos veiklos, ir sveikino pastangas didinti UNESCO vaidmenį Jungtinių Tautų sistemoje.

  Lietuvos atstovė taip pat parėmė UNESCO iniciatyvą parengti rekomendacijas dėl atvirojo mokslo plėtros.

  Ambasadorė I. Vaišvilaitė atkreipė dėmesį į UNESCO programos ,,Pasaulio atmintis“, kuri skirta rūpintis dokumentų paveldu, svarbą ir paragino organizacijos valstybes nares sutarti dėl šios programos peržiūros rezultatų.

  Lietuva baigia savo kadenciją UNESCO Vykdomojoje taryboje, į kurią išrinkta 2015 metais. Į šį, vieną iš pagrindinių UNESCO valdymo organų, Lietuva siekia vėl būti išrinkta 2021 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20191113_145411.jpg

  Lapkričio 13 dieną Paryžiuje, vykstant 40-ajai UNESCO Generalinės konferencijos sesijai, Lietuvos nuolatinė atstovybė surengė minėjimą, skirtą ,,Baltijos kelio“ 30-mečiui. Renginiu taip pat paminėta dešimties metų sukaktis nuo tada, kai šio unikalaus įvykio archyvų rinkinys buvo įrašytas į UNESCO „Pasaulio atminties“ programos tarptautinį registrą.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  Viktorija Gečytė.jpg

  Spalio 10 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko atminimo vakaras, skirtas armėnų kilmės prancūzų dainininko, autoriaus, aktoriaus ir visuomenės veikėjo Charleso Aznavouro kūrybai bei gyvenimui.

  Atstovybių naujienos »
  0.jpg

  Kovo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtame specialiame susitikime Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Irena Vaišvilaitė beveik trisdešimties šalių vardu išreiškė UNESCO valstybių narių susirūpinimą dėl vis blogėjančios padėties Kryme. Ambasadorė I. Vaišvilaitė perskaitė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė prisijungusių šalių paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui bei paragino Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20190318_181119.jpg

  Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO kovo 18 dieną dalyvavo Tarptautinės frankofonijos dienos proga UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtoje skonių šventėje.  Lietuvos stende pristatytas kulinarinio paveldo statusą turintis šakotis ir lietuviškas kietasis sūris.

  Atstovybių naujienos »
  20190315_081247 (002).jpg

  Kovo 14 dieną iškilmingos ceremonijos Paryžiuje, UNESCO būstinėje, metu nusipelniusioms mokslininkėms įteikti UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“  prestižiniai apdovanojimai. 

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata