Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

URM organizuotoje konferencijoje pristatytas ES-Kanados laisvosios prekybos sutarties naudos ir poveikio Lietuvos ekonomikai tyrimas

Sukurta 2018.06.07 / Atnaujinta 2018.06.07 14:40
   URM organizuotoje konferencijoje pristatytas ES-Kanados laisvosios prekybos sutarties naudos ir poveikio Lietuvos ekonomikai tyrimas
   URM organizuotoje konferencijoje pristatytas ES-Kanados laisvosios prekybos sutarties naudos ir poveikio Lietuvos ekonomikai tyrimas
   URM organizuotoje konferencijoje pristatytas ES-Kanados laisvosios prekybos sutarties naudos ir poveikio Lietuvos ekonomikai tyrimas

   Birželio 6 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko konferencija, kurios metu buvo pristatytas Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos susitarimo (CETA) poveikio Lietuvos ekonomikai ir verslui vertinimo tyrimas.

   Renginio dalyvius pasveikino Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis, Kanados ambasadorius Lietuvai Alain Hausser.

   „CETA sukuriamos galimybės palengvina prekybos su Kanada sąlygas Lietuvos smulkioms ir vidutinėms įmonėms, ypač baldų, tekstilės ir aprangos gaminių, maisto produktų eksportuotojams. Sutartis skatina aktyviau bendradarbiauti su Kanada aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose prekių ir paslaugų sektoriuose“,-  sakė ministras L. Linkevičius.

   Renginio metu Lietuvos verslo ir visuomenės atstovams buvo pristatyta URM užsakymu BGI Consulting ekspertų atliktas tyrimas, įvertinantis CETA sutarties poveikį Lietuvos ekonomikai, atskiriems pramonės ir žemės ūkio sektoriams, užimtumui, Lietuvos teisei reguliuoti viešąjį interesą. Studija patvirtino, kad CETA prisidės prie Lietuvos ekonomikos ir darbo vietų kūrimo, patvirtino verslo santykių plėtros potencialą, įskaitant informacinių technologijų paslaugų sektoriuje, naujas galimybes dalyvauti Kanados skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose. 

   Taip pat konferencijoje  savo gerąja patirtimi pasidalino verslo atstovai – į Kanadą eksportuojanti Lietuvos išmaniųjų technologijų bendrovė Deeper ir viena didžiausių Kanados informacinių technologijų bendrovė CGI, neseniai pradėjusios veiklą Lietuvoje.

   CETA susitarimas padėtas laikinai taikyti nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio.  Šių metų balandžio 24 dieną CETA ratifikavo Seimas. CETA numatytas tarifų sumažinimas yra vienas didžiausių, kokį ES yra pavykę pasiekti derybose dėl laisvosios prekybos sutarčių.

   CETA tyrimo ataskaitą galima rasti čia, informaciją įmonėms apie CETA naudą čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   92864_35c9568fc7e55ac38a3679ac1adcf72b.jpg

   Vasario 5-9 dienomis Lietuvos ambasados Kanadoje darbuotojai lankėsi Toronte, kur susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais, apžvelgė naujas verslo galimybes tarp Lietuvos ir Kanados bei teikė konsulines paslaugas.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Rugsėjo 12 dieną Toronte Lietuvos ambasada Kanadoje, kartu su Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Moldovos ambasadomis, rengia konferenciją, skirtą Molotovo-Ribentropo pakto 80 metų sukakčiai. Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys pasaulio šachmatų čempionas, Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistas Garis Kasparovas, apie šio pakto pasekmes diskutuos Kanados ir Europos ekspertai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ministro vizitas Kanadoje.jpg

   Liepos 3 dieną ministras L. Linkevičius Kanadoje susitiko su Toronto lietuvių bendruomenės lyderiais ir atstovais, svečiavosi Lietuvos kankinių šventovėje bei Prisikėlimo parapijoje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
   Ministro vizitas Kanadoje 006.jpg

   Liepos 2 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kanados užsienio reikalų ministre Chrystia Freeland. Ministrai aptarė stiprėjančius dvišalius Lietuvos ir Kanados santykius, augantį šalių ekonominį bendradarbiavimą.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 1-3 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Toronte, Kanadoje vyksiančioje tarptautinėje Ukrainos reformų konferencijoje. Konferencijos tikslas - mobilizuoti tarptautinės bendruomenės politinę paramą Ukrainai įgyvendinant reformas, sustiprinti Ukrainos perspektyvą gilinant integraciją su Europos Sąjunga. Planuojama, kad renginyje dalyvaus Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelensky, Ukrainos Vyriausybės nariai.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_0993.JPG

   Gegužės 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Volodymiru Jacenkivskiu ir Kanados ambasados biuro Vilniuje vadove Beth Richardson, kurie ministrui įteikė kvietimą į liepos 2-4 dienomis Toronte, Kanadoje, vyksiančią Ukrainos reformų konferenciją.

   Ministerijos naujienos »