Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

URM vyko nuotolinės Lietuvos ir #NATO2030 ekspertų grupės konsultacijos

Sukurta 2020.09.15 / Atnaujinta 2020.09.15 16:48

Rugsėjo 10 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir #NATO2030 refleksijų grupės narių konsultacijos, kurių metu buvo aptarti tolesni NATO stiprinimo bei didesnio Aljanso politinio vaidmens klausimai.

„NATO yra sėkmingiausias Aljansas pasaulio istorijoje. Vieningas transatlantinis požiūris yra saugumo bei taikos garantas Euro-Atlantinėje erdvėje jau daugiau kaip 70 metų“, – teigė užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis. Kartu viceministras pažymėjo, jog NATO pamatas yra  transatlantinis ryšys, kurio tvirtumas –  visų sąjungininkių kasdienė atsakomybė.

Virtualaus susitikimo metu buvo išsakytos Lietuvos nuostatos, kad NATO politinės dimensijos stiprinimas neturi mažinti Aljanso gynybinių įsipareigojimų. Taip pat akcentuotas santykių su partneriais ir aspirantėmis  stiprinimas, pažymėta NATO atvirų durų politikos tęstinumo svarba.

Konsultacijose dalyvavo prezidentūros, Vyriausybės kanceliarijos, Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovai, Lenkijos Europos parlamento narė Anna Fotyga ir Turkijos atstovas ambasadoris Tacanas Ildemas.

NATO refleksijų procesas oficialiai pradėtas Aljanso šalių valstybių ir vyriausybių vadovų Londono susitikime 2019 metų gruodį. Įgyvendinant šį pavedimą buvo suformuota 10 aukšto lygio ekspertų grupė.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 13 dieną Šiaurės Atlanto Tarybos Organizacijos (NATO) posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas  ambasadorius Deividas Matulionis informavo sąjungininkus apie Rusijos veiksmus prieš Lietuvos teisėsaugos pareigūnus, tyrusius ir nagrinėjusius Sausio 13-osios bylą, bei paprašė sąjungininkų solidarumo.

NATO ir tarptautinis saugumas »

Gruodžio 1-2 dienomis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvaus nuotoliniame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime.

Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

Rugsėjo 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu telefonu aptarė porinkiminę situaciją Baltarusijoje.

Daugiašaliai santykiai »
DSC (1008)1.JPG

Liepos 23 dieną Pietų Italijoje esančiame Apulijos regione Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius aplankė NATO oro policijos misijoje dalyvausiančius italų karius. Tai bus jau ketvirtoji Italijos misija Baltijos valstybėse.

NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

Balandžio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu telefonu aptarė saugumo iššūkius, keliamus tiek konvencinių, tiek naujųjų grėsmių, kaip pasaulinė COVID-19 krizė.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
49393758487_042b18131e_k.jpg

Balandžio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris pirmą kartą Aljanso istorijoje vyko per saugaus ryšio vaizdo konferenciją. Susitikimas buvo skirtas aptarti Aljanso atsaką į koronaviruso pandemiją, situaciją Irake, Afganistane, NATO vaidmenį Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis apie Rusiją, ginklų kontrolę, santykius su partneriais.