Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje

Sukurta 2019.08.27 / Atnaujinta 2019.08.27 14:09
   Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje
   Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje

   Rugpjūčio 26 dieną Šiauliuose, Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, ministras Linas Linkevičius susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó, kuris atvyko į Lietuvą aplankyti Vengrijos karių, vykdančių NATO oro policijos misiją. Ministrai aptarė regioninio saugumo klausimus, Europos Sąjungos darbotvarkę, padėtį Ukrainoje, santykius su Rusija, dvišalius ir kitus klausimus.

   „Esame dėkingi Vengrijai už jos solidarumą ir paramą užtikrinant Baltijos valstybių ir regiono saugumą“, – sakė L. Linkevičius. 

   Jau antrą kartą po 2015 metų Vengrija vadovauja NATO oro policijos misijai iš Šiaulių su keturiais moderniais naikintuvus JAS „Gripen" ir beveik šimtu savo karinių oro pajėgų karių. Péteris Szijjártó patvirtino, kad 2022 metais Vengrija vėl vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje.  Ši vengrų misija yra jubiliejinė – 50-oji per 15 metų Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto aljanse. Lietuva ir Vengrija vysto dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje nuo 1997 metų.

   Vengrijos kariai nuolat dalyvauja pratybose Lietuvoje, taip pat prisideda rengiant mokymus Lietuvos karinių oro pajėgų kariams. Vengrija buvo pirmoji NATO valstybė po JAV, atsiuntusi rotacines pajėgas į Lietuvą kaip NATO Patikinimo priemonę 2014 metais.

   L. Linkevičius pažymėjo, kad kalbant apie Europos Sąjungos (ES) darbotvarkę šalių pozicijos daugeliu klausimų yra artimos, todėl glaudesnis bendradarbiavimas padėtų ginant abiejų šalių interesus Briuselyje.

   Abiejų šalių ministrai aptarė situaciją Ukrainoje ir santykius su Rusija. L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti ES dėmesį ir euroatlantinę vienybę dėl sankcijų Rusijos atžvilgiu bei paramos Ukrainai.

   Abi valstybės palaiko reguliarius dvišalius santykius, stiprėja ekonominiai ryšiai, prekybos apimtys auga. Mūsų šalys atranda bendradarbiavimo galimybių lazerių, farmacijos, kitose srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Vengrija1.jpg

   Spalio 23 dieną ministras Linas Linkevičius nacionalinės dienos proga pasveikino Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministrą Péterį Szijjártó.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 22 dieną Lietuvos ambasados Vengrijoje atstovai dalyvavo Budapešte jau 18-ąjį kartą surengtose Dunojaus dienos minėjimo renginiuose, skirtuose prisiminti 1456 metais vykusį Nandorfehervaro (Belgrado) mūšį.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »