Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

Sukurta 2020.10.15 / Atnaujinta 2020.10.19 15:58
  Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

  Tardamas sveikinimo žodį, viceministras D. Čekuolis pabrėžė šio išskirtinio paramos demokratijai projekto svarbą šiandienos kontekste. Viceministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau tęs savo visokeriopą palaikymą EHU, nes tai yra ilgalaikė investicija į Baltarusijos ateities kartą. 

  „Baltarusija per pastaruosius kelis mėnesius pasikeitė, tačiau dar toli reikia nueiti įgyvendinant ilgametę EHU misiją, kurios tikslas – skatinti demokratinę šalies pertvarką. Kol mes švenčiame mokslo metų atidarymą, kai kurie EHU studentai, pavyzdžiui, Marfa Riabkova, vis dar yra kalinami už savo pilietinių teisių ir Baltarusijos orumo gynimą“, teigė viceministras. 

  D. Čekuolis taip pat apgailestavo, kad EHU, įkurtas 1992 metais Minske, 2004 metais buvo priverstas nutraukti savo veiklą Baltarusijoje. 2005 metais EHU veikla buvo perkelta į Vilnių. 2019 metais Lietuvos Vyriausybės sprendimu EHU suteiktas egzilyje veikiančios aukštosios mokyklos statusas. 

  Nuo rugpjūčio 9 dienos dėl dalyvavimo protestuose buvo suimti 25 EHU absolventai ir 6 studentai. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download (5).jpg

  Lapkričio 19 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta politinei situacijai Baltarusijoje, prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje. Taip pat aptarta situacija Kalnų Karabache ir Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuva išreiškia visišką solidarumą su Jungtine Karalyste (JK) po to, kai lapkričio 9 dieną iš Baltarusijos buvo išsiųsti du JK diplomatai, ir apgailestauja dėl šio nepateisinamo de facto Baltarusijos valdžios veiksmo. Šis prieš JK ir jos diplomatus nukreiptas aktas, kaip ir ankstesni „reikalavimai“, kad Lietuva ir Lenkija susimažintų savo diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje, rodo apgailėtiną oficialaus Minsko elgesio modelį akredituotų diplomatinės bendruomenės narių atžvilgiu ir dar labiau izoliuoja režimą.

  Kalbos, pareiškimai »

  Lapkričio 11 dieną Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijai perduota Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos nota dėl oficialios informacijos apie energetinio paleidimo metu įvykusį incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje (Astravo aikštelėje) pateikimo.

  Kalbos, pareiškimai »

  Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

  Spalio 30 dieną Užsienio reikalų ministerija įteikė protesto notą Baltarusijos ambasadai Vilniuje dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl valstybės sienos perėjimo punktų pažeidimo.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_6519.jpg

  Spalio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius nuotoliniu būdu dalyvavo Bukarešte (Rumunijoje) organizuotoje konferencijoje, skirtoje situacijai bei ateities perspektyvoms Baltarusijoje aptarti.

  Daugiašaliai santykiai »