Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

Sukurta 2019.09.11 / Atnaujinta 2019.09.11 13:56
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

   Rugsėjo 10 dieną Lietuvo ambasada Vienoje drauge su Latvijos bei Estijos diplomatinėmis atstovybėmis iškilmingu renginiu paminėjo Baltijos kelio 30 metų sukaktį.

   „Kiekviena dabartinio taikaus gyvenimo diena yra tarsi šio kelio tęsinys, net jeigu apie tai negalvojame. Bet tam ir reikalingos tokios sukaktys, kurios leidžia prisiminti ištakas ir pajausti, kokie iš tiesų esame, iš kur atėjome, ką pasiekėme. Mes tarsi pasitikriname, ar vis dar esame teisingame kelyje, ar esame ištikimi toms vertybėms, dėl kurių anuomet važiavome į Baltijos kelią. Esame ir būsime dėkingi visiems, kurie jame stovėjo ir kurių širdys tada plakė vienu ritmu“ – iškilmingoje kalboje sakė ambasadorius Donatas Kušlys.

   Renginyje garbės svečiu dalyvavo Austrijos prezidentas Alexanderis Van der Bellenas.  „Uranijos“ kino teatre gausiai susirinkusius užsienio šalių diplomatus, Austrijos institucijų atstovus, akademinę visuomenę bei Austrijoje gyvenančius lietuvius, latvius ir estus taip pat pasveikino Latvijos ir Estijos ambasadoriai.

   Renginio metu buvo pristatytas P. Simm dokumentinis filmas „The Baltic Way”. Filme įamžinti istoriniai vaizdai renginio svečius nukėlė į šią reikšmingą istorijos akimirką, kuomet pasaulis išgirdo stiprios ir bundančios Baltijos žodžius.

   Nuotr. Harald Klemm

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 22 dieną beveik tūkstantis lietuvių, latvių ir estų, gyvenančių Belgijoje,  paminėjo Baltijos kelio trisdešimtmetį. Baltijos kelias buvo simboliškai atkartotas Briuselio gatvėse , sujungiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos diplomatines atstovybes.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   2019 09 16 Baltijos kelias 1.jpg

   Rugsėjo 16 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Graikijoje kartu paminėjo Baltijos kelio 30-tajį jubiliejų. Pagrindiniu renginio akcentu tapo režisieriaus Ólafuro Rögnvaldssono dokumentinio filmo „Tie, kurie išdrįso“ peržiūra. Po filmo svečiams buvo parodyta virtuali Baltijos kelio fotografijų paroda, surengtas priėmimas.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   111.jpg

   Rygos Šv. Petro bažnyčioje atidaryta trijų Baltijos šalių menininkų akvarelės paroda „LINK“, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus paroda „Laikina|Amžina“ ir istorinių Baltijos kelio fotografijų paroda.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   190909 The Baltic Way Kestutis Vaiginis and Dmitrij Golovanov concert at theEmbassy _D808864 Photo Ludo Segers.jpg

   Lietuvos ambasada Prancūzijoje Baltijos kelio 30 metų sukakčiai paminėti ambasados Paryžiuje kieme surengė džiazo koncertą, kuriame grojo Kęstučio Vaiginio ir Dmitrijaus Golovanovo duetas.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   190904 Science Po _D808855 Photo Ludo Segers.jpg

   Rugsėjo 4 dieną Paryžiaus politikos mokslų institute (Science Po) vyko Baltijos kelio 30 metų sukakčiai skirta konferencija, pavadinta „Baltijos kelias: iš TSRS atgal į euroatlantinę bendruomenę“. Konferencija organizuota bendromis Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadų Paryžiuje pastangomis, ja atidarytas naujas Paryžiaus politikos mokslų institucijos akademinis sezonas.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_0062.jpg

   Rugpjūčio 23 dieną sukako 30 metų nuo Baltijos kelio – įvykio, įtvirtinusio Estijos, Latvijos ir Lietuvos siekį grįžti į Europos nepriklausomų valstybių žemėlapį. Šį jubiliejų trys Baltijos valstybės ir jų atstovybės šventė įvairiais kultūriniais ir visuomeniniais renginiais.

   Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata