Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje įvyko Lietuvos ir Belgijos Flandrijos regiono konsultacijos

Sukurta 2019.11.07 / Atnaujinta 2019.11.07 08:39
  Vilniuje įvyko Lietuvos ir Belgijos Flandrijos regiono konsultacijos

  Lapkričio 6 dieną Vilniuje įvyko 9-tasis Jungtinio Lietuvos ir Flandrijos komiteto posėdis, kurio metu pasirašyta nauja bendradarbiavimo programa 2019–2023 metams. Ši programa padės abiem pusėms plėtoti  bendradarbiavimą ekonomikos, švietimo, kultūros, mokslo ir inovacijų, transporto bei kitose srityse.

  Posėdyje aptarta saugumo situacija Baltijos šalyse, europinės aktualijos, Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos galimas poveikis ES šalių ekonomikai.

  Flandrijos pusė pakviesta stiprinti bendradarbiavimą gyvybės mokslų srityje ir dalyvauti konferencijoje „Life Sciences Baltics“, vyksiančioje Vilniuje 2020 metais.

  Svečiams taip pat buvo pristatytas „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ projektas ir Kauno bei  flamandų Kortrijko miesto bendradarbiavimas, visų pirma dizaino ir moderniosios architektūros srityse.

  2018 metais Lietuvos ir Belgijos prekybos apyvarta išaugo 4,8 proc. ir pasiekė 1,4 mlrd. eurų, iš jų apie 80 proc. sudaro prekybiniai ryšiai su Flandrija.

  Lietuvos ir Flandrijos bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1996 metais. Jos pagrindu rengiama programa atnaujinama kas 5 metus. Programą įgyvendina Lietuvos ir Flandrijos ministerijos bei kitos vyriausybinės institucijos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Belgija3.jpg

  Liepos 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Belgijos užsienio reikalų ir gynybos ministrą Philippe‘ą Goffiną ir šalies gyventojus nacionalinės  šventės  – Karaliaus Leopoldo I-ojo įžengimo į sostą dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »
  razmus-4914.jpg

  Kovo 4 dieną Lietuvos ambasada Belgijoje Karalystėje drauge su Lietuvos banku ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Belgijos įmonėms surengė seminarą apie Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų srityje bei bendradarbiavimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  92820_61a6318d1fdf3b8e5aa2bc3dae58ab84.jpg

  Vasario 6 dieną Briuselyje (Belgijoje) vyko Stasio Eidrigevičiaus parodos „Mažyčiai laimės trupinėliai“ atidarymas. Paroda surengta artėjančios Vasario 16-osios proga.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »