Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje lankysis EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas

Sukurta 2017.02.10 / Atnaujinta 2017.02.10 15:18

Vasario 13–14 dienomis Vilniuje su delegacija viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotojas Douglasas Frantzas. Numatyti susitikimai su Respublikos Prezidente, Seimo pirmininku, Ministru Pirmininku, Vyriausybės kanclere, Seimo nariais, ūkio, aplinkos, teisingumo, užsienio reikalų ministrais bei Lietuvoje reziduojančiais EBPO šalių narių diplomatais.

Susitikimuose bus aptariama Lietuvos pažanga siekiant tapti EBPO nare. Daugiausia dėmesio bus skiriama aptarti Lietuvos pažangai įgyvendinant narystės reikalavimus bei rekomendacijas, teikiamas pagal 2015 m. pagal Lietuvos ir EBPO susitarimą dėl prioritetinių ūkio sričių ir vykdomų valdymo reformų peržiūrų. Būti pakviesta tapti pilnateise EBPO nare Lietuva tikisi 2018 m., jei reformos vyks pagal planą ir leis kitos aplinkybės.

Lietuva, pasinaudodama EBPO patirtimi ir ekspertize, vykdo viešosios politikos sektoriaus, investicijų liberalizavimo, valstybinių įmonių valdymo, korupcijos prevencijos, finansų, švietimo ir mokslo, inovacijų politikos, draudimo ir privačių pensijų, užimtumo, darbo bei socialinių reikalų, aplinkos politikos ir kitas reformas. Šiais metais pagrindinis dėmesys turės būti sutelktas į valstybinių įmonių valdymo gerinimą, politinės įtakos jam mažinimą, rinkos liberalizavimo priemonių įgyvendinimą, kovą prieš juridinių bei fizinių asmenų dalyvavimą korupciniuose sandoriuose. Iš viso planuojama priimti ar pakeisti apie du šimtus teisės aktų.

Narystė EBPO yra pagrįsta pamatinėmis vertybėmis, kurios apima demokratiją, teisės viršenybę, pagarbą žmogaus teisėms, pritarimą atviros ir skaidrios rinkos ekonomikos principams ir tvaraus vystymosi tikslus. EBPO yra įsipareigojusi pagerinti politikos įgyvendinimą nacionaliniame ir tarptautiniame lygyje ir aktyviai skatinti pasaulinius pokyčius bei reformas. EBPO vysto tarptautinį bendradarbiavimą, keitimąsi patirtimi ir gerosiomis praktikomis bei kurdama sąlygas atviram ir draugiškam vyriausybių dialogui.

Šios organizacijos narėmis yra kol kas tik 35 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi ir namuose taikyti geriausiai pasiteisinusias pasaulines praktikas. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.

Organizacija yra dažnai pavadinama „ekonomikos NATO“, nes jos pirmtakei Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijai, kuri padėjo vystyti Šiaurės Atlanto Sutarties organizacijos šalių narių ekonomikas, NATO konferencija Otavoje 1951 m. pavedė spręsti Europos ekonominius klausimus, įskaitant susijusius su NATO veikimu. Narystės EBPO prestižas valstybėms suteikia papildomų privalumų, tokių kaip augantis investuotojų pasitikėjimas, stabili verslo aplinka, lengvatos tarptautinėse skolinimosi rinkose, bei geresnės sąlygos šalies gyventojų iniciatyvų, verslo ir kūrybos iniciatyvoms. 

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: vasario 13 d. 16 val. Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2) vyks užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ir EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojo D. Frantzo spaudos konferencija. Ketinančių dalyvauti maloniai prašome registruotis URM svetainėje iki vasario 13 d. 15 val.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus-2229.JPG

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

Daugiašaliai santykiai »

Liepos 21 dieną Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susitiko su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci. Susitikime buvo diskutuota apie stojimo proceso aktualijas ir aptarti tolimesni darbai.

Daugiašaliai santykiai »

Liepos 19-21 dienomis Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci. Vizito metu  numatyti susitikimai su įvairių Lietuvos institucijų atstovais, kuriuose bus aptarti pagrindiniai stojimo iššūkiai, numatyti  tolesni darbai ir  patikslinti narystės terminai.

Daugiašaliai santykiai »
su Franttz.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Paryžiuje birželio 6–8 dienomis vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tarybos ministrų lygio susitikime, kuriame šalių narių ir kandidačių ministrai diskutuoja apie globalizacijos indėlį į gyvenimo gerovę („Making globalisation work: Better lives for all“).

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-130.jpg

Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ aptartos kovos prieš korupciją priemonės privačiame sektoriuje. Diskusijos dalyvius iš verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad „patikimas ir skaidrus viešasis bei privatus sektorius yra valstybės ekonominės gerovės pamatas ir atspirtis realizuojant valstybės strateginius tikslus tarptautinėje arenoje“. Lietuvos pažanga diegiant antikorupcines praktikas bus svarbi siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) 2018 metais.

Ministerijos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata