Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA DANIJOS KARALYSTĖJE IR ISLANDIJOS RESPUBLIKAI 

Adresas: Bernstorffsvej 214, DK-2920 Charlottenlund, Copenhagen, DENMARK

plačiau »

Tel. +45 39 636 207
Faksas +45 39 636 532
El. paštas

Dar kartą trumpai apie PSD įsiskolinimus

Sukurta 2017.02.01 / Atnaujinta 2017.02.01 11:37
  Dar kartą trumpai apie PSD įsiskolinimus

  Tam, kad išvengti PSD įsiskolinimo, pirmiausia būtina deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos. Tai galima padaryti trimis būdais:

  • Lietuvoje: nuvykti į seniūniją, kurioje esate deklaravę gyvenamą vietą ir ten deklaruoti išvykimą;
  • Deklaraciją galite pildyti prisijungę per Elektroninės valdžios vartus www.epaslaugos.lt , jeigu turite Lietuvoje veikiančio banko elektroninę bankininkystę;
  • Danijoje: atvykti asmeniškai į LR ambasadą, iš anksto užsiregistravus telefonu.

  Deklaravus išvykimą iš Lietuvos, Sodrai reikia pateikti dokumentus, įrodančius, kad turėjote socialinį draudimą kitoje šalyje. Nuolat Danijoje gyvenantiems ir dirbantiems asmenims, pažymą apie socialinį draudimą išduoda ši institucija: Udbetaling Danmark (International sygesikring), tel. nr. +45 7011 1213.

  Pažymą galima gauti paskambinus nurodytu telefonu arba prisijungus prie savo Borger.dk paskyros ir nusiuntus el.laišką į Udbetaling Danmark su prašymu pateikti informaciją apie laikotarpį, nuo kurio esate draustas Danijoje. Jei pažyma yra parašyta anglų kalba, jos versti į lietuvių kalbą nereikia.

  E104 forma išduodama tik laikinai Danijoje gyvenantiems ir dirbantiems asmenims arba asmenims, išvykstantiems iš Danijos ir išsiregistravusiems iš gyventojų registro. Gavus pažymą iš Udbetaling Danmark apie jūsų draustumą Danijoje, reikia užpildyti prašymą “Dėl PSD įmokų perskaičiavimo”, kurį galite rasti čia: http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/gyvenantiems-ir-dirbantiems-uzsienyje/informacija-emigravusiems-asmenims . Skenuotus dokumentus: pažymą iš Udbetaling Danmark ir  prašymą dėl PSD įmokų perskaičiavimo siųsti elektroniniu paštu [email protected]. Originalų pristatyti nereikia.

   

  Naujienlaiškio prenumerata