Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dažniausiai užduodami klausimai apie keliones

Sukurta 2020.03.15 / Atnaujinta 2020.03.16 17:08
  Dažniausiai užduodami klausimai apie keliones

  1. Šiuo metu paskelbta Lietuvos piliečių, neturinčių galimybės išvykti iš Danijos ir Islandijos registracija. Ką tai reiškia?

      Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje) (registruojama iki kovo 17 dienos 18 val. Lietuvos laiku. Lietuvos ambasada Danijoje ir Islandijai primygtinai rekomenduoja piliečiams savarankiškai ieškoti kol kas galimai likusių būdų (skrydžių, keltų ir pan.) ir kuo greičiau išvykti iš šalies.

  2. Kada bus/ar bus organizuojamas užsiregistravusių pargabenimas?
  Sprendžiama iš kur, kada, kaip bus gabenami Lietuvos piliečiai negalintys savarankiškai grįžti iš užsienio dėl nutrauktų skrydžių ar uždarytų sienų.

  3. Esu Lietuvos pilietis ir nuolat gyvenu ir dirbu Danijoje / Islandijoje. Noriu grįžti ar man būtina vykti į Lietuvą?
  Rekomenduojame likti Danijoje /Islandijoje ir vadovautis bendrosiomis rekomendacijomis likti namie, vengti socialinio kontakto bei sekti šalies oficialių institucijų skelbiamą informaciją. Prašome tokiu atveju nesiregistruoti Lietuvos ambasadoje dėl grįžimo į Lietuvą galimybių.

  4. Esu Lietuvos pilietis, tačiau Danijoje / Islandijoje esu laikinai (atvykau į komandiruotę / svečius / studijuoti pagal mainų programą). Turiu bilietus kelionei į Lietuvą artimiausiu metu. Ar galiu vykti?
  Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją ir tai, kad valstybės pradeda riboti asmenų judėjimą, primygtinai rekomenduojame neatidėlioti ir ieškoti bei išnaudoti dar esančias kelionių galimybes grįžti į savo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

  Kadangi Danija ir Islandija yra įtrauktos į aukščiausios užsikrėtimo rizikos šalių sąrašą, šiuo metu grįžę į Lietuvą privalėtumėte užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje esančią anketą, izoliuotis 14 d. ir stebėti savo sveikatos būklę.

  5. Ar Danijai uždarius sienas galėsiu grįžti į Lietuvą?
  Teoriškai Lietuvos piliečiai išvykti iš šalies galės, kol aviakompanijos ir keltų operatoriai neatšauks savo maršrutų.

  6. Jei grįšiu į Lietuvą, ar galėsiu iš jos išvykti?
  Karantino laikotarpiu (nuo kovo 16 d. 00:00 iki kovo 30 d. 00:00) LT piliečiai bus išleidžiami, jei turi deklaruotą gyvenamąją vietą užsienyje ir pateiks papildomą tai įrodantį dokumentą. Ar pateiktas dokumentas tinkamas – spręs pamainos viršininkas. Valstybės sienos apsaugos tarnyba laikysis nuostatos, jog užsienio valstybėje dirbančių LT piliečių darbo santykius patvirtina šio asmens deklaruota gyvenamoji vieta užsienyje (darbų atlikimo valstybėje), arba jų pateikti išsamūs ir visapusiški įrodymai apie egzistuojančius darbo santykius tikslo valstybėje. Išimtinais atvejais Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gali leisti asmeniui išvykti. Tam reikėtų kreiptis el. paštu [email protected] su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindimui reikalingus dokumentus.

  7. Esu šiuo metu Lietuvoje, bet gyvenu ir dirbu Danijoje, ar galiu sugrįžti į Daniją?
  Danija yra priėmusi sprendimą nuo kovo 14 d. uždrausti užsieniečiams atvykti į šalį, išskyrus kai yra svarbių priežasčių, pvz. jei užsienietis turi leidimą gyventi Danijoje arba joje dirba (pasienyje reikės pateikti dokumentą apie darbą). Tokiems asmenims turėtų būti leidžiama įvažiuoti į šalį. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad sugrįžti į Daniją norintys asmenys skubiai ieškotų parvykimo galimybių, kurių sparčiai mažėja.

  8. Lietuvos Vyriausybė kovo 16 d. priėmė sprendimą įvesti Lietuvos sienos kontrolę. Kaip tai paveiks mano parvykimą į Lietuvą (grįžimą į gyvenamąją vietą Danijoje/Islandijoje)

  a) Ar bus atšaukti skrydžiai į visas įsakyme nurodytas valstybes?
  Įsakymas dėl draudžiamų kelionių išleistas Sveikatos apsaugos ministerijos. Sprendimą dėl skrydžių atšaukimo priima aviakompanijos, informacija nuolat kinta, prašome sekti aktualias naujienas interneto skiltyje Prieš skrydį/skrydžių informacija.

  b) Kam galioja draudimas kelionėms į nurodytas įsakyme šalis?
  Galioja Lietuvos Respublikos piliečiams, deklaravusiems nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje. Deklaravusiems gyvenamąją vietą kitoje šalyje išskristi yra leidžiama.

  9. Ar Lietuvai uždarius sienas į šalį visai neskraidys lėktuvai, ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą po karantino įvedimo?
  Oro transportui Lietuvos sienos nėra uždaromos. Tačiau dauguma oro bendrovių nutraukė skrydžius į Lietuvą arba ketina tai padaryti. Lietuvos piliečiams sugrįžti galimybės kasdien mažėja, tačiau esant karantinui jie, jei tik randa kaip grįžti, į Lietuvą yra įleidžiami. 14 d. karantinas grįžusiems privalomas.

  10. Per kur mums skristi, nes tarpiniai oro uostai užsidarineja?
  Teiraukitės oro bendrovėse. Informacija nuolat kinta. Sprendimus turite priimti patys.

  11. Kam negalioja draudimas kelionėms į įsakyme nurodytas šalis?
  Draudimai negalioja įgulų nariams, transporto priemonių vairuotojams, kai vykdoma tarptautinė veikla. Valstybės politikams, pareigūnams, vykdantiems neatidėliotinas užduotis, diplomatams, misijų, tarpt. organizacijų atstovams įsakymas galioja kaip rekomendacija.

  12. Jei nebus atšaukti skrydžiai, o galioja draudimas, ar keleiviai bus išleidžiami skristi ir ar bus priimami parskridus atgal į Lietuvą?
  Išvykstančius keleivius tikrina Valstybės sienos apsaugos departamento pareigūnai, bus draudžiama išskristi deklaravusiems gyvenamąją vietą Lietuvoje. Grįžus visi priimami, nuo kovo 14 d. bus vykdoma visų grįžtančiųjų patikra ir registravimas. Privalomas 14 dienų karantinas taikomas atvykusiems iš šalių į kurias draudžiama išvykti/atvykti (Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija ir Egiptas). Sąrašas nuolat kinta. Prašome sekti informaciją Jus dominančio oro uosto puslapyje. (Nauja: nuo kovo 16 d. 00:00 val. užsienio piliečiai į Lietuvą neįleidžiami.)

  13. Kaip vyksta patikra atvykime?
  Visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės užpildyti išduotą dar lėktuve anketą, ją atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams.

  14. Kas gresia, jei išvyksim, nepaisant draudimų?
  Nuo 2020 kovo 14 dienos visų Lietuvos oro uostų išvykimo terminaluose budi Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojai. Dar prieš registraciją skrydžiui ir aviacinio saugumo patikrą VSAT atstovai tikrina keleivių dokumentus ir neleidžia iš šalies išskristi Lietuvos piliečių bei šalyje registruotų asmenų. Išvykti gali tik užsieniečiai ir mūsų šalies piliečiai, kurie yra deklaravę savo gyvenamą vietą svetur. Kiekvienas keleivis, priimdamas sprendimą vykti į rizikingų teritorijų šalis, prisiima visišką atsakomybę, kuri numatoma Administracinių nusižengimų kodekse, Baudžiamajame kodekse ir LR nepaprastosios padėties įstatyme.

  15. Kas kompensuos bilietų kainas, jei skrydžiai nebus atšaukti?
  Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

  16. Ar man bus leista išskristi iš Lietuvos į draudžiamas šalis, jei esu ne Lietuvos gyventojas?
  Jei skrydžiai neatšaukti, išvykimas galimas, tačiau apsisprendimą dėl skrydžio priima kiekvienas keleivis asmeniškai.

  17. Ką daryti jei iš aviakompanijos gavau pranešimą, kad skrydis yra atšauktas, bet oro uosto puslapyje nurodyta, kad skrydis bus?
  Gali būti, kad informacija nesutampa, kadangi informaciją apie skrydžio atšaukimą oro uostas gauna vėliau nei keleiviai pranešimus apie atšaukiamą skrydį. Patariame vadovautis aviakompanijos informacija.

  18. Ką daryti, jei gyvenamosios vietos deklaravimas užsienio valstybėje yra pradėtas, bet dar nebaigtas?
  Valstybės sienos apsaugos departamento pareigūnams galite pateikti ir kitus įrodymus apie deklaravimo procesą – prašymo kopiją, darbo sutarties kopiją ir pan.

  19. Aviakompanija neleidžia keisti bilieto ir informuoja, kad bilietų keitimas galimas tik oro uoste, ką daryti?
  Dauguma aviakompanijų likus parai iki skrydžio neleidžia keisti bilietų, tačiau tai galima padaryti tiesiogiai atvykus į oro uoste esančias bilietų kasas. Jų kontaktus galite rasti Jus dominančio oro uosto puslapyje Prieš skrydį/Bilietų užsakymas.

  20. Ar būsiu karantinuotas nuskridęs į kitą šalį? Kokios procedūros taikomos?
  Dėl konkrečių priemonių kreipkitės į oro uostą, į kurį vykstate.

  21. Ar dėl ekstramalios padėties nėra uždaromi oro uostai Lietuvoje?
  Oro uostai dirba įprastu laiku 24/7.

  22. Ukraina, Čekija ir kitos šalys užsidaro sienas, bet skrydžiai yra vykdomi, ar mane įleis?
  Nuo kovo 16 dienos 00.00 val. į Ukrainos teritoriją nebus įleidžiami užsienio valstybių piliečiai. Išimtys bus taikomos tik užsieniečiams, turintiems galiojančius leidimus gyventi Ukrainoje, bei užsienio valstybių diplomatams ir tarptautinių organizacijų atstovams, turintiems galiojančias Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos akreditacijos korteles. Šį apribojimą užsieniečiams planuojama taikyti dvi savaites.

  Danijos vyriausybė nuo vidurdienio (Lietuvos laiku 13 val.) šeštadienį kovo 14 d.iki balandžio 13 d. dėl koronaviruso pandemijos laikinai uždaro savo valstybės sienas. Asmenys, norintys patekti į Daniją, turėtų suprasti, kad juos gali neįleisti į šalį, nebent jie turi įrodymų, kad gyvena, ar dirba Danijoje arba turi leidimą tiekti prekes, ar paslaugas
  Danijoje.

  Remiantis Čekijos Vyriausybės informacija, nuo kovo 16 dienos 00:00 valandos yra uždraudžiamas visų ne Čekijos piliečių įvažiavimas į Čekiją, išskyrus turinčius trumpalaikius ir ilgalaikius leidimus gyventi šalyje. Taip pat: nuo kovo 16 d. 00:00 valandos uždraudžiama Čekijos piliečiams ir užsieniečiams, turintiems ilgalaikius ir trumpalaikius leidimus gyventi Čekijoje, išvykti į užsienį. Išimtis taikoma krovininio transporto vairuotojams, traukinių mašinistams ir lėktuvų pilotams.

  23. Mano skrydis bus po savaitės, ar jis bus?

  Informacijos neturime, sekite informaciją Jus dominančio oro uosto (VNO, KUN, PLQ) interneto puslapyje bei galite kreiptis tiesiogiai į Jūsų bilietų pardavėją.

  24. Ar galima pralaukti kur nors saloje iki kol ateis numatytas laikas išskristi, ar būtina viską mesti ir ieškoti būdų išskristi už kosminius pinigus?
  Jei turite galimybę laukti, pratęsti nuomą ir t.t. – taip, žinoma, palaukti geriau, nei dabar užstrigti pvz. Manilos oro uoste, kuris uždarytas mėnesiui.

  Tiems, kurie yra Azijos pusėje, Pietų Amerikoje, PAR rekomenduojame neskubėti, ypač jei turite bilietus vėlesniam laikui, ir jei turite galimybę neskubėti ir tam turite lėšų.Vieno patarimo nėra. Patys keliautojai sprendžia už save.

  25. Kaip man grįžti anksčiau, jeigu bilietai tik už savaitės ar dviejų ir keitimui pinigų neturiu?
  Jeigu nuolat gyvenate Danijoje / Islandijoje, neskubėkite grįžti. Grįžimo raginimas skirtas keliaujantiems. Dauguma šalių uždaro sienas bei oro uostus. Išlaukus savaitę ar dvi, tikėkimės, kad viskas aprims ir bus lengviau grįžti į Lietuvą. Lietuvos piliečiai visada bus įleidžiami, tik jie turės karantinuotis.

  Naujienlaiškio prenumerata