Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Diskusija "Kelias į vieningos Lietuvos ateitį", Aarhuse

Sukurta 2019.03.11 / Atnaujinta 2019.03.14 11:22
    Diskusija "Kelias į vieningos Lietuvos ateitį", Aarhuse

    Kovo 11-oji yra šventė, kuri mums primena laisvės reikšmę, kaip ji išsiveržė kaip galinga jėga, ir kad ją visada reikia saugoti ir ginti. Kovo 11-oji suteikia kontekstą aptarti prieš dvi dienas įvykusią puikią diskusiją Aarhuse apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Atidarydama renginį susirinkusiems Danijos lietuviams, taip pat tūkstančiui gyvą transliaciją stebėjusiems, Ambasadorė Gintė Damušis sakė : Kovo 11-oji atvėrė mums duris kurti tokią Lietuvą, kurios norime, kurioje gera gyventi visiems.

    Gegužės 12 d. referendumas kaip tik atveria duris pasisakyti dėl atviros Lietuvos, kurioje būtų leidžiama įtvirtinti prigimtinės pilietybės neliečiamumą – kitos europinės ir transatlantinės kriterijus atitinkančios šalies pilietybę įgijusiam lietuviui išlaikyti Lietuvos pilietybę.

    Aarhuse susirinkę studentai, profesionalai, darbininkai liudijo, kad dėl asmeninių, darbo, profesinių, ar šeimyninių priežasčių atvyko į Daniją, čia įleido šaknis. Vieni dėl praktinių priežasčių įgijo Danijos pilietybę, bet skaudžiai išgyvena Lietuvos pilietybės praradimą. Kiti nusprendė išlaikyti Lietuvos pilietybę, tačiau dėl tokio pasirinkimo jaučia didelį diskomfortą, ypač Danijoje, kurioje pilietiškumas yra aktyviai propaguojamas. Juos jungia bendri vardikliai: jie yra ir visada liks lietuviais; juos su Tėvyne sieja ne tik šeimyniniai ryšiai, kalba ir kultūra, bet stiprus bendrystės jausmas; turint Lietuvos ir kitos šalies pilietybę, jų galimybės prisidėti prie sėkmingos Lietuvos kūrimo pasidaro daug platesnės ir įvairesnės; jie laukia aiškaus signalo, kad durys grįžimui namo yra tikrai atviros; Airijos ir Izraelio pavyzdžiai jiems liudija, kad apjungus savo diasporą užsienyje, įjungus savuosius į valstybės gyvenimą, ilgainiui valstybė sulaukia daug naudos.

    Naujienlaiškio prenumerata