Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg
Europos dienos Islandijoje Įkelta2019.05.16

Europos dienos proga Reikjaviko miesto rotušėje, bendradarbiaujant su ES atstovybe Islandijoje, surengtas Lietuvos ir kitų ES valstybių maisto pramonės gaminių pristatymas. Islandijos visuomenei ir svečiams savo produkciją pristatė 10 Lietuvos įmonių. Renginio metu didelio susidomėjimo sulaukė ir buvo giriami už išskirtinę kokybę Lietuvos konditerijos gaminiai, tautinis alus bei pieno produktai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos piliečių delegacija – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ nariai ir globėjai – šią savaitę dalyvavo Nordplus remiamam mainų projekte Kopenhagos savivaldybės „Akademiet Sundby Væksthus“ neįgaliųjų bendruomenės dienos centre. Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė atidarė Lietuvos ir Danijos projekto dalyvių meno parodą. Nuo 1993 m. tarp Lietuvos ir Danijos vyksta glaudus bendradarbiavimas ir pasikeitimas geromis praktikomis siekiant pagerinti sutrikusio intelekto žmonių gyvenimo kokybę. Bendrija „Viltis“ Lietuvoje rūpinasi sutrikusio intelekto žmonių visaverčiu dalyvavimu visuomenės gyvenime, atstovauja šių žmonių ir jų šeimų interesus, gina jų teises. 53 bendrijos skyriai Lietuvoje vienija virš 11 tūkstančių sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Kovo 11-oji yra šventė, kuri mums primena laisvės reikšmę, kaip ji išsiveržė kaip galinga jėga, ir kad ją visada reikia saugoti ir ginti. Kovo 11-oji suteikia kontekstą aptarti prieš dvi dienas įvykusią puikią diskusiją Aarhuse apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Atidarydama renginį susirinkusiems Danijos lietuviams, taip pat tūkstančiui gyvą transliaciją stebėjusiems, Ambasadorė Gintė Damušis sakė : Kovo 11-oji atvėrė mums duris kurti tokią Lietuvą, kurios norime, kurioje gera gyventi visiems.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
untitled.png

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė Mokslo premijų skyrimo lietuvių kilmės mokslininkams bei Lietuvos Respublikos pilietybę turintiems mokslininkams, gyvenantiems užsienyje, konkursą.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Danijoje kovo 1-3 d. lankėsi Lietuvos Vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikams prel. Edmundas Putrimas iš Kanados. Prelatas su Danijos lietuviams priskirtu kun.dr.N.Vyšniausku aplankė Danijos katalikų vyskupą J.E. Czeslaw Kozon Kopenhagos vyskupijos kurijoje ir Lietuvos ambasadą Kopenhagoje. Jutlandijoje prelatas atnašavo šv. Mišias Vejlės lietuviams, po kurių išklausė operos solistės Karolinos Ščiuckaitės klasikinės muzikos koncertą. Kovo 3 d. jis atnašavo šv. Mišias už pasaulio lietuvius susirinkusiems Kopenhagos lietuviams, su kuriais paskui džiaugėsi atlikėjo Egidijaus Lukšio koncertu ir Rasos Kochanauskaitės-Raižienės poezijos knygos pristatymu.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Reikjavike iškilmingai paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena bei 1991 m. vasario mėn. 11 d. Islandijos paskelbtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimas. Vienoje populiariausių lankytinų vietų Islandijoje – Hallgrimskirkja bažnyčioje – surengtas Jurgos Šeduikytės ir vargonininkės Dianos Encienės koncertas, kuriame dalyvavo Islandijos politikos, meno ir verslo atstovai, diplomatinis korpusas, lietuvių bendruomenės nariai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena paminėta sausio 27 d. Kopenhagoje. Gyvoji atmintis ir tiesos paieškos teneleidžia mums užmiršti skausmingų istorijos pamokų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos-Portugalijos dvišaliai santykiai buvo aptarti prie darbinių pusryčių Lietuvos ambasadoje su naująja Portugalijos ambasadore Rita Laranjinha.Ambasadorė dengs Lietuvą iš Kopenhagos, ateinančią savaitę įteiks savo kredencinius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Jos Didenybė Danijos karalienė Margrethe II pakvietė ambasadorius į kasmetinį Naujametinį priėmimą Christiansborgo rūmuose Kopenhagoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Baltijos valstybių ambasados atšventė bendras Kūčias Lietuvos ambasadoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Tarptautinę parodą apie nacionalinius parkus, įskaitant Lietuvos, Kopenhagos miesto rotušėje atidarė KUKS (Užsienio bendruomenių kultūros federacija) kartu su 25 užsienio šalių ambasadomis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata