Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju – Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda – visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami išbandyti savo jėgas ir laikyti Konstitucijos egzaminą internetu. Egzaminas vyks spalio 3 d., pradžia – 12 valandą (Lietuvos laiku). Registracija laikantiems internetu nėra privaloma. Virtualus egzaminas vyks naujienų portale DELFI. Atkreipiame dėmesį, kad laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape (geriausieji bus atrinkti vertinant teisingai atsakytų klausimų skaičių ir testo sprendimo laiką). Plačiau : http://konstitucijosegzaminas.lt/

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Sutikom mokslo metų pradžią -- rugsėjo 1 d. -- Lundehus mokykloje Kopenhagoje, kartu su mokiniais, mokytojais, tėveliais, Bravo teatru ir Lietuvos ambasadore. Dėkojame Danijos lietuvių bendrijai už gražų renginį.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Kaune gimusi ir jau beveik 20 metų gyvenanti Danijoje Irina Borodina, tapo viena iš ES moterų inovatorių konkurso laimėtojų. Danijos technologijų universitete dirbanti mokslininkė yra viena iš biotechnologijų įmonės „BioPhero“, kuriančios pesticidų žalingiems vabzdžiams naikinti alternatyvą, steigėjų. Lietuvos ambasadorė Danijoje aplankė Iriną jos laboratorijoje, susipažino su moksliniais tyrinėjimais ir pakvietė ją ateinančiais metais į didžiausią gyvybės mokslų ir biotechnologijų konferenciją Baltijos valstybėse.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Lietuvos ambasados Danijos karalystėje 2019 m. gegužės 26 d. Respublikos Prezidento rinkimų II turo ir rinkimų į Europos Parlamentą skelbiami preliminarūs rezultatai. Pastaba: Respublikos Prezidento rinkimų II turo ir rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai LR ambasadoje Danijoje dar negalutiniai, nes iki gegužės 31 d. lauksime paštu išsiųstų balsavimo biuletenių.

Lietuviai Danijoje »
facebukas angliskas 1.jpg

Kviečiame Danijoje ir Islandijoje gyvenančius Lietuvos piliečius dalyvauti pakartotiniame balsavime Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

Balsavimo Lietuvos ambasados Danijoje patalpose laikas:

2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.;

2019 m. gegužės 26 d. nuo 10.00 val. iki 19.00 val.

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg
Islandijos dizaino festivalis Įkelta2019.04.17

Islandijos dizaino festivalyje Reikjavike eksponuota menininkių Dominykos Sidabraitės (Lietuva) ir Bara Finnsdottir (Islandija) unikali tekstilės darbų paroda. Tarp rėmėjų Lietuvos ambasada Danijoje.

Lietuviai Danijoje »
Svarbi informacija.png

Vakar vakare visi patvirtinti rinkėjų registracijos prašymai įgavo statusą „įtrauktas į rinkėjų sąrašą“ . Dėl sisteminės klaidos maždaug 1 tūkst. rinkėjų buvo išsiųstas automatinis klaidingas pranešimą el. paštu, kad jų prašymas buvo anuliuotas. Ši klaida operatyviai pastebėta ir ištaisyta.
Informuojame, kad nė vienas rinkėjų prašymas nebuvo anuliuotas.
Artimiausiu metu tokiems rinkėjams bus išsiųsti el. laiškai informuojantys, kad jų prašymai yra patvirtinti ir jie yra įtraukti į rinkėjų sąrašą.
Labai atsiprašome už nesklandumus.
Kilus klausimams kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją el. Nr. +370 620 75079, el. p. [email protected]lt; el. p. [email protected]

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Kovo 11-oji yra šventė, kuri mums primena laisvės reikšmę, kaip ji išsiveržė kaip galinga jėga, ir kad ją visada reikia saugoti ir ginti. Kovo 11-oji suteikia kontekstą aptarti prieš dvi dienas įvykusią puikią diskusiją Aarhuse apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Atidarydama renginį susirinkusiems Danijos lietuviams, taip pat tūkstančiui gyvą transliaciją stebėjusiems, Ambasadorė Gintė Damušis sakė : Kovo 11-oji atvėrė mums duris kurti tokią Lietuvą, kurios norime, kurioje gera gyventi visiems.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
untitled.png

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė Mokslo premijų skyrimo lietuvių kilmės mokslininkams bei Lietuvos Respublikos pilietybę turintiems mokslininkams, gyvenantiems užsienyje, konkursą.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Danijoje kovo 1-3 d. lankėsi Lietuvos Vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikams prel. Edmundas Putrimas iš Kanados. Prelatas su Danijos lietuviams priskirtu kun.dr.N.Vyšniausku aplankė Danijos katalikų vyskupą J.E. Czeslaw Kozon Kopenhagos vyskupijos kurijoje ir Lietuvos ambasadą Kopenhagoje. Jutlandijoje prelatas atnašavo šv. Mišias Vejlės lietuviams, po kurių išklausė operos solistės Karolinos Ščiuckaitės klasikinės muzikos koncertą. Kovo 3 d. jis atnašavo šv. Mišias už pasaulio lietuvius susirinkusiems Kopenhagos lietuviams, su kuriais paskui džiaugėsi atlikėjo Egidijaus Lukšio koncertu ir Rasos Kochanauskaitės-Raižienės poezijos knygos pristatymu.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 02 28-Monika (2).jpg
Praktika ambasadoje Įkelta2019.03.01

Ambasada išlydėjo pusę metų ambasadoje dirbusią praktikantę Moniką Janušaitę. Dėkojame Monikai už puikiai atliktą darbą ir linkime jai geriausios sėkmės pasitinkant ateities iššūkius!

Praktikos ar savanorystės galimybėmis ambasadoje Kopenhagoje susidomėjusius studentus kviečiame kreiptis el. pašto adresu [email protected]

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Jau šeštus metus kovo mėnesio pirmąjį sekmadienį bus meldžiamasi už lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje. Šiemet kovo 3 d., Maldos už lietuvius pasaulyje dieną, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuviams katalikams prelatas Edmundas Putrimas atnašaus šv. Mišias Kopenhagoje.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Kopenhagos lietuvių organizacijų atstovai susirinko ambasadorės rezidencijoje diskusijai apie metų planus ir renginius. Diskusiją dominavo du klausimai: artėjantys Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai, ypač referendumas dėl pilietybės išsaugojimo, ir Danijos lietuvių susivienijimas į krašto lietuvių bendruomenę. Šią diskusiją numatoma tęsti kovo 9 d. Aarhuse su Jutlandijoje gyvenančiais lietuviais.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Lietuvių profesionalų Kopenhagoje (LPC) klubas ir šiemet vėl kvietė į 15min.lt rengiamą Nacionalinę viktoriną, tai įvairiuose Lietuvos (ir ne tik) miestuose ir miesteliuose sausio 26 d. (šeštadienį) vykęs žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas. Ačiū dalyvavusiems viktorinoje! Sveikinimai Mantui, nugalėjusiam Kopenhagoje jau antrus metus iš eilės.

Lietuviai Danijoje »
2.jpg

Sausio 11 dieną, minėdami Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Kopenhagos lietuviai ir draugai danai susirinko Lietuvos ambasadoje prisiminti žuvusius už Tėvynės laisvę. Prie 14 įžiebtų žvakių susirinkusieji pagerbė aukų atmintį ir žiūrėjo britų režisieriaus Roberto Mullano filmą ”Mes Dainuosime” apie 1991 m. sausio įvykius.

Lietuviai Danijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata