Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Lietuvos kariai, sėkmingai Danijos junginio sudėtyje integravęsi ir įvykdę pasirengimo misijai Irake uždavinius, vakar iškilmingai išlydėti Aalborge. Išlydėtuvių parade dalyvavo Lietuvos gynybos atašė Giedrius Valintėlis. DANCON junginį sudaro apie 150 karių, tame tarpe po šeši kariai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Kariuomenės diena buvo paminėta ambasadoje kartu su Danijos gynybos pareigūnais, saugumo politikos ekspertais, buvusiais Danijos ambasadoriais Lietuvoje ir NATO šalių atstovais. Ambasadorė susirinkusiems nušvietė Lietuvos gynybos bendradarbiavimą regione su Danija, Lenkija, Latvija ir Estija bei vykdomus įsipareigojimus NATO. Lietuvos Gynybos atašė kmd. Giedrius Valintėlis apžvelgė saugumo grėsmes, Lietuvos karinį pasirengimą ir pristatė filmukus apie partizanus ir šiuolaikinę kariuomenę.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
1.JPG

Danijos Gynybos ministrė Trine Bramsen šiandien viešėjo Lietuvoje, kur susitiko su Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimondu Karobliu ir aplankė Danijos karius, dalyvaujančius NATO oro policijos misijoje Šiauliuose. Anot ministro Karoblio, "su kolege Danijos Gynybos ministre Trine Bramsen pasijuokėm, ar ne per dažnai matomės. Vos prieš savaitę - Stokholme, su kitais kolegomis iš Šiaurės šalių, šiandien - Šiauliuose, kitą savaitę - Londono lyderių susitikime. Bendrų klausimų išties daug, tad ministrė šiandien atskrido į Šiaulius, aplankyti danų karių, šiuo metu tarnaujančių NATO oro policijos misijoje. Mums tai – strateginės svarbos projektas, ir be galo vertiname danų indėlį jame.” Danija šiai NATO misijai 2021 m. planuoja vėl skirti savo karius ir naikintuvus.

Nuotr. Antanas Gedrimas / LK KOP

NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata