Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
facebukas angliskas 1.jpg

Kviečiame Danijoje ir Islandijoje gyvenančius Lietuvos piliečius dalyvauti pakartotiniame balsavime Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

Balsavimo Lietuvos ambasados Danijoje patalpose laikas:

2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.;

2019 m. gegužės 26 d. nuo 10.00 val. iki 19.00 val.

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Lietuvos piliečių delegacija – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ nariai ir globėjai – šią savaitę dalyvavo Nordplus remiamam mainų projekte Kopenhagos savivaldybės „Akademiet Sundby Væksthus“ neįgaliųjų bendruomenės dienos centre. Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė atidarė Lietuvos ir Danijos projekto dalyvių meno parodą. Nuo 1993 m. tarp Lietuvos ir Danijos vyksta glaudus bendradarbiavimas ir pasikeitimas geromis praktikomis siekiant pagerinti sutrikusio intelekto žmonių gyvenimo kokybę. Bendrija „Viltis“ Lietuvoje rūpinasi sutrikusio intelekto žmonių visaverčiu dalyvavimu visuomenės gyvenime, atstovauja šių žmonių ir jų šeimų interesus, gina jų teises. 53 bendrijos skyriai Lietuvoje vienija virš 11 tūkstančių sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Europos Sąjungai pirmininkaujanti Rumunija surengė ES ambasadorių Danijoje diskusiją su Danijos Užsienio reikalų ministru Anders Samuelsen. Pagrindinės temos: užsienio ir saugumo politikos prioritetai, artėjantys Danijos parlamentiniai rinkimai.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Diskusija apie Brexit'ą Įkelta2019.04.11

Norvegijos-Danijos prekybos ir kultūros rūmai surengė diskusiją Norvegijos ambasadorės rezidencijoje apie Brexit‘ą, kurioje dalyvavo verslo bendruomenė, Lietuvos ir kitų šalių ambasadoriai. Danijos pramonės konfederacijos pareigūnė, JK ambasadorius Danijoje ir buvęs dienraščio „Politiken“ redaktorius dalinosi prognozėmis apie Brexit‘o pasekmes ES šalių ir Jungtinės Karalystės ekonomikai, verslo interesams ir piliečių laisvam judėjimui. Sekite Brexit'o naujienas čia https://urm.lt/default/lt/uzsienio-politika/uzsienio-politikos-prioritetai/lietuva-europos-sajungoje/del-es-pilieciu-teisiu-jungtineje-karalysteje?fbclid=IwAR2KVavY61Qdidds4ZzMVEd3QWh_LxXRVkuo8FqIfHJTDFtsg1zVSsfBKi8

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Islandija pristatė savo pirmininkavimo Arkties tarybai (2019-2021) programą ir prioritetus Kopenhagoje reziduojantiems ambasadoriams, tame tarpe Lietuvos, ir Danijos pareigūnams, kuruojantiems šiuos klausimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Arkties vandenyno aplinkai, klimatui ir žaliosios energijos sprendimams bei Arktyje gyvenančių žmonių socialinės apsaugos klausimams. Islandija perims pirmininkavimo pareigas iš Suomijos š.m. gegužės mėn.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

NATO 70-metyje Kopenhagoje prisiminta 1949 m. balandžio 4 dieną Vašingtone pasirašyta Šiaurės Atlanto sutartis. Šia sutartimi dvylika valstybių, jų tarpe Danija ir Islandija, įtvirtino kolektyvinės gynybos principą, kad šalys narės ginkluoto puolimo prieš bet kurią iš jų atveju ateis viena kitai į pagalbą. Iškilmingoje ceremonijoje citadelėje dalyvavo Princas Joachimas, buvęs Danijos Premjeras ir NATO Generalinis sekretorius Anders Fogh Rasmussen, Danijos Gynybos ministras Claus Hjørt Frederiksen, NATO šalių ambasadoriai, kariai, veteranai ir kiti garbės svečiai. Prie paminklo tarptautinėse operacijose žuvusiems Danijos kariams padėti vainikai, jų tarpe Lietuvos ambasados inicijuotas ir suorganizuotas NATO šalių narių vainikas, akcentuojantis sąjungininkų solidarumą. Lietuva NATO nare tapo 2004 m. kovo 29 d.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Svarbi informacija.png

Vakar vakare visi patvirtinti rinkėjų registracijos prašymai įgavo statusą „įtrauktas į rinkėjų sąrašą“ . Dėl sisteminės klaidos maždaug 1 tūkst. rinkėjų buvo išsiųstas automatinis klaidingas pranešimą el. paštu, kad jų prašymas buvo anuliuotas. Ši klaida operatyviai pastebėta ir ištaisyta.
Informuojame, kad nė vienas rinkėjų prašymas nebuvo anuliuotas.
Artimiausiu metu tokiems rinkėjams bus išsiųsti el. laiškai informuojantys, kad jų prašymai yra patvirtinti ir jie yra įtraukti į rinkėjų sąrašą.
Labai atsiprašome už nesklandumus.
Kilus klausimams kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją el. Nr. +370 620 75079, el. p. [email protected]lt; el. p. [email protected]

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Prekybos interesų atstovavimas užsienyje, bendradarbiavimas inovacijų ir technologijų srityje, ypač gyvybės mokslų sektoriuje, Kinijos verslo pamokos – tai tik kelios temos, kurios buvo paliestos susitikime su Danijos valstybės sekretore prekybai Susanne Hyldelund.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Buvusiam Danijos Užsienio reikalų ministrui Uffe Ellemann-Jensenui Lenkijos ambasadoje įteiktas valstybinis apdovanojimas. Lenkijos ambasadorė pastebėjo, kad Uffei nereikia jokios laudacijos: jis yra gyva legenda, kurio darbai įtvirtinant demokratiją Baltijos jūros regione, yra plačiai žinomi ir vertinami. Baltijos jūros regiono atstovai susirinko jį šeimyniškai pagerbti kartu su jo šeimos nariais. Už nuopelnus Lietuvai Uffe Ellemann-Jensen buvo apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu (1992) ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi (1997).

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Rumunijos pirmininkavimo ES Tarybai metu surengtas informacinis pranešimas EU misijos vadovams Kopenhagoje apie Kibernetinį saugumą. Kibernetinio saugumo centro Danijoje direktorius Thomas Lund Sorensen pasidalino bendru supratimu apie Danijos kovą su kibernetinėmis atakomis ir strategijas jų išvengti. Kibernetinis saugumas taip pat yra pagrindinis Lietuvos prioritetas, todėl imtasi iniciatyvos sukurti Europos kibernetinio greitojo reagavimo pajėgas.

NATO ir tarptautinis saugumas »
1212.jpg

Naujoji Kroatijos ambasadorė Danijoje Tina Krce prisistatė Lietuvos ambasadorei.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Seimo narys Andrius Kubilius, buvęs Lietuvos Premjeras, kandidatas į Europos Tarybos generalinius sekretorius, Kopenhagoje pristatė savo planus ir viziją šiai organizacijai Danijos Užsienio reikalų ministrui, Parlamento delegacijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, Premjero ofisui ir Užsienio reikalų ministerijos pareigūnams. Šiai 1949 m. įsteigtai ir Strasbūre veikiančiai tarpvyriausybinei organizacijai priklauso 47 valstybės. Europos Tarybos tikslas yra ginti žmogaus teises, pliuralistinę demokratiją ir teisės viršenybę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lenkijos ambasadoje kartu su Danijos Gynybos ministru pažymėtas Lenkijos įstojimo į NATO 20-metis su seminaru apie saugumo padėtį Šiaurės Europoje. Seminare taip pat dalyvavo Danijos Kariuomenės vadas, Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų ambasadoriai ir gynybos atašė. Pranešėjų kalbose kertinį vaidmenį užėmė Baltijos valstybių saugumo užtikrinimas.

 
Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Airijos ir Lenkijos ambasadorės surengė Danijos Premjero naujosios patarėjos Europos reikalams Vibeke Pasternak Jørgensen pokalbį su ES šalių ambasadorėmis Kopenhagoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kovo 11-oji yra šventė, kuri mums primena laisvės reikšmę, kaip ji išsiveržė kaip galinga jėga, ir kad ją visada reikia saugoti ir ginti. Kovo 11-oji suteikia kontekstą aptarti prieš dvi dienas įvykusią puikią diskusiją Aarhuse apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Atidarydama renginį susirinkusiems Danijos lietuviams, taip pat tūkstančiui gyvą transliaciją stebėjusiems, Ambasadorė Gintė Damušis sakė : Kovo 11-oji atvėrė mums duris kurti tokią Lietuvą, kurios norime, kurioje gera gyventi visiems.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata