Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
diktantas-52018.jpg
Nacionalinis diktantas 2020 Įkelta2020.02.24

Š.m. Vasario 28 d. vyks tradicinis jau 13-tą kartą rengiamas Nacionalinio diktanto konkursas.

Kviečiame Nacionalinį diktantą rašyti Lietuvos Respublikos ambasados Danijos Karalystėje patalpose vasario 28 d. (penktadienį) 15 val. (vietos laiku). Prašome registruotis elektroniniu paštu [email protected] iki vasario 26 d. 12 val., nurodant savo vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą.

Diktanto rašymas bus vykdomas, jeigu užsiregistruos pakankamai dalyvių.

Jeigu turėtumėte daugiau klausimų susijusių su konkurso organizavimu Lietuvos Respublikos ambasados Danijos Karalystėje patalpose prašome kreiptis elektroniniu paštu  [email protected] .

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Briuselyje Lietuvos ambasadoriai ES šalyse su Europos komisijos pareigūnais ir kitų ES šalių atstovais aptarinėjo kaip padidinti Lietuvos politinį “svorį” sprendžiant ES klausimus. Darbotvarkėje: saugumo ir gynybos politika, bendrosios rinkos konkurencingumas, Europos žaliojo kurso įgyvendinimas, kt.kl.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvosir Lenkijos ambasadorės Danijoje nušvietė saugumo ir gynybos iššūkius Baltijos jūros regione Kopenhagoje besilankančiai aukšto rango JAV karininkų ir civilių delegacijai. Diskusijoje aptarti NATO ir transatlantiniai ryšiai, dezinformacijos ir kibernetinio saugumo klausimai. Bryfinge dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos gynybos atašė Danijoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg

Šventėme Laisvę ir Valstybės atkūrimo dieną! Skambėjo daina, eilės ir istorinė atmintis. Lietuvos ambasadorė Gintė Damušis kvietė kurti ir puoselėti Lietuvą drąsiai kaip anuomet Vasario 16-osios akto signatarai. Prisiminimais apie Danijos Thisted‘o miesto karo pabėgėlių stovyklą, priglaudusią pabėgėlius iš Lietuvos ir Latvijos, dalinosi viena tokių pabėgėlių Livija Klāns Kovalevskis. Padėka Kopenhagos lietuvių katalikų bendruomenei už gražią iniciatyvą, puikią nuotaiką ir skanų lietuvišką maistą!

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas buvo pakviestas komentuoti Danijos-Rusijos diskusiją apie bendrus iššūkius ir interesus Arktyje ir Baltijos jūros regione Kopenhagoje vykusioje konferencijoje, kurią surengė Danijos užsienio politikos bendrija ir Rusjios tarptautinių reikalų taryba. „Pirmiausia privalome pripažinti esminius skirtumus tarp ES ir Rusijos požiūrio į pagrindines laisves ir žmogaus teises, teisės viršenybę, saugumo grėsmes ir ekonominius santykius.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Darbo rinkos klausimai, jų tarpe laisvas darbuotojų judėjimas ir ES konkurencingumas, dominavo Lietuvos ambasadorės diskusiją su Danijos prekybos rūmų (Dansk Erhverv) vadovybe. Susitikimas įvyko senosios Danijos vertybinių popierių biržos patalpose Børsen.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Holstebro gyvenanti Henny Sidelmann dalykiškai bendrauja su Lietuva nuo Nepriklausomybės atkūrimo ir pastaruoju metu garsina Lietuvos vardą centriniame Danijos regione (Jutlandijoje) per meną ir kultūrą. H.Sidelmann papildys dviejų kitų Lietuvos garbės konsulų Danijoje - Eva Caspersen (Aalborg) ir Peter Vinther Christensen (Viborg) - eiles. Linkime jai didžiausios sekmės naujose pareigose!

Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
3.jpg

Danijos premjerė Mette Frederiksen pirmame susitikime su diplomatiniu korpusu supažindino Lietuvos ir kitus užsienio šalių ambasadorius su šalies užsienio politikos prioritetais (migracija, klimato kaita, Arktis) ir Danijos socialinės gerovės modeliu.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušis dalyvavo Danijos žydų muziejaus ir Kopenhagos savivaldybės surengtame Holokausto atminimo dienos renginyje Kopenhagoje. Holokausto aukas pagerbė minėjime kalbėjusi Danijos Ministrė pirmininkė Mette Frederiksen, žydų bendruomenės bei diplomatinio korpuso nariai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Duo1.JPG

Lietuvos ambasada kviečia į koncertą paminėti 30-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Ketvirtadienį, kovo 12 d. 17 val. Holmens Kirke (Holmens Kanal 21, 1060 Kopenhaga) smuikininkė Justina Auškelytė ir pianistas Cesare Pezzi atliks lietuvių ir kitų kompozitorių kūrinių koncertą. Po koncerto - Ambasada kviečia vyno taurei. Rezervuokite vietas siunčiant el. žinutę į [email protected] iki kovo 1 d. Maloniai prašome nurodyti dalyvių skaičių.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Danija ES ambasadorių akimis Įkelta2020.01.24

Kopenhagos rotušėje, dalyvaujant savivaldybės, Danijos URM pareigūnams ir diplomatinei bendruomenei, atidaryta nuotraukų paroda – “Danija ES ambasadorių akimis”, kurią surengė ES pirmininkaujanti Kroatija. Parodą galima aplankyti 2020 m. sausio 24-vasario 6 d. darbo dienomis nuo 9 iki 16 val., šeštadieniais nuo 9 iki 13 val.

Nuotraukos Hasse Ferrold

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Gintė Damušytė dalyvavo Kanados surengtose NATO sąjungininkų ir Šiaurės šalių diskusijose su Danijos Gynybos komiteto nariu, parlamentaru Karsten Lauritzen. Aptarti aktualūs saugumo ir gynybos klausimai NATO, ES ir Arkties tarybos darbotvarkėse.

Užsienio politika ir diplomatija »
333.jpg

Naujasis Estijos ambasadorius Danijoje Mart Laanemäe apsilankė Lietuvos ambasadoje su mandagumo vizitu pas ambasadorę Gintę Damušis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos kariai, sėkmingai Danijos junginio sudėtyje integravęsi ir įvykdę pasirengimo misijai Irake uždavinius, vakar iškilmingai išlydėti Aalborge. Išlydėtuvių parade dalyvavo Lietuvos gynybos atašė Giedrius Valintėlis. DANCON junginį sudaro apie 150 karių, tame tarpe po šeši kariai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Parlamento užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard užsienio šalių ambasadoriams apžvelgė Danijos vidaus ir užsienio politiką. Aktualiausiais klausimais įvardijo klimatą, pensijas ir europinę darbotvarkę.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata