*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Konferencija Baltijos šalių stojimo į NATO dešimtmečiui paminėti

2014 m. balandžio 10 d. Danijos Karališkasis Gynybos koledžas kartu su Baltijos šalių ambasadomis Danijoje ir Danijos Atlanto Sutarties Asociacija (DATA) Kopenhagoje surengė konferenciją „10 metų po įstojimo į NATO”.

Konferencijoje pasisakė Danijos Gynybos ministras Nicolai Wammen, Lietuvos Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Latvijos Gynybos ministras Raimonds Vējuonis, Estijos Gynybos ministras Sven Mikser ir NATO Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas Alexander Vershbow. Renginyje dalyvavo Kopenhagoje reziduojančių užsienio šalių diplomatinių atstovybių vadovai, Danijai akredituoti gynybos atašė, nevyriausybinių organizacijų bei žiniasklaidos atstovai, studentai. Rytinėje konferencijos dalyje buvo apžvelgti praėjusio dešimtmečio pasiekimai. Vienas iš karinio bendradarbiavimo projektų – sėkmingas Baltijos šalių brigadų priskyrimas Danijos divizijai ir bendri mokymai. Kitas projektas – Danijos mokymo ir patarėjų grupės (DATS) dalyvavimas rengiant trijų Baltijos šalių brigadas. Kaip pavyzdys paminėtas NATO įsipareigojimas Baltijos šalių gynybai – NATO Oro policijos misija Baltijos šalių regione.

Popietinėje konferencijos sesijoje ekspertai aptarė dabartinę geopolitinę situaciją, NATO iššūkius ir ateities vizijas. Švedijos Nacionalinio gynybos koledžo prof. dr. Tomas Ries pasisakė NATO potencialių iššūkių po dešimties metų tema. Pranešimą apie Baltijos šalių narystę NATO kaip regioninio saugumo garantą, naujų formų rizikų valdymo analizę skaitė lietuvių kilmės tarptautinių santykių specialistė iš JAV Vakarietiško koledžo, MakKinono Tarptautinių Santykių Centro dr. Agnia Grigas.