Primimimas dėl Šiaurės ministrų tarybos mobilumo programų
Verslumui ir inovacijoms skatinti - mobilumo programa skirta stiprinti ekonominį bendradarbiavimą bei skatinti verslumą, regioninį klasterių bendradarbiavimą ir inovacijas Šiaurės-Baltijos šalių regione. Artimiausias terminas paraiškoms pateikti – 2009 spalio 15 d.
Veiklose, kurias gali remti programa, turi dalyvauti mažiausiai trys skirtingos šalys, iš kurių bent viena yra Šiaurės šalis ir bent viena Baltijos šalis. Programa gali paremti iki 70% kelionės, apgyvendinimo ir tinklų išlaidų.
Šiame kontekste Šiaurės ir Baltijos šalys – tai Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Suomija ir Švedija.
Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir pramonės mobilumo programą administruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Latvijoje. Programą finansuoja Šiaurės ministrų taryba ir Estijos, Latvijos bei Lietuvos vyriausybės.
Be verslo ir pramonės mobilumo programos Šiaurės ministrų taryba taip pat vykdo viešojo administravimo mobilumo programą bei kultūrinę mobilumo programą.
Šios mobilumo programos yra svarbus instrumentas, kuriuo artimiausioje ateityje bus skatinamas bendradarbiavimas tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Šis bendradarbiavimas buvo pradėtas 1991 m., kai Šiaurės ministrų taryba įsteigė biurus Vilniuje, Rygoje ir Taline.
Informacija lietuvių kalba apie Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir pramonės mobilumo programą
Bendro pobūdžio informacija apie programą:
Paruošta pagal Šiaurės ministrų tarybos biuro atstovybės Lietuvoje duomenis.